Wakacje pod namiotem

Sezon urlopowy rozpoczął się na dobre. Biura podróży zasypują nas ofertami wyjazdów all-inclusive w pięciogwiazdkowych hotelach i pobytów w salonach spa. Jeśli jednak w tym roku chciałbyś przeżyć prawdziwą przygodę, być bliżej natury i przede wszystkim oszczędzić na urlopie – wybierz kemping!

www.vipsporteuro.pl

Chociaż wypad pod namiot kojarzy się z totalnym brakiem wygód i według opinii tych bardziej wygodnych zahacza o granice surwiwalu, Twój urlop pośród natury wcale nie musi okazać się walką o przetrwanie. Wszystko zależy od Ciebie i tego, jak przygotujesz się do wyjazdu, bo oczywiście Twój urlop może być spontaniczny i niezorganizowany. Wystarczy z dnia na dzień wyjechać na przypadkową polanę czy do lasu, rozłożyć namiot i jeść wyłącznie zdobytą przez siebie żywność. Jednak urlopy w stylu Beara Gryllsa odeszły już w zapomnienie. Aktualne kempingi wcale nie wiążą się z brakiem prysznica przez kilka dni i odcięciem od energii elektrycznej, ale też nie dają zbyt wiele wygody, tak, by nie zakłócić ważnej w tym rodzaju wypoczynku harmonii z naturą.

Zorganizowane pola kempingowe dają bardzo dużo możliwości. Na stronie www.pl.camping.info można sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce posiada przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe oraz telewizyjne, dostępność do drewna opałowego, pralki, suszarni, placu zabaw, wybiegów dla psów, wi-fi i atrakcji sportowych: boiska, sauny, basenów, wypożyczalni rowerowych czy tras biegowych. Szukając idealnego kempingu warto wziąć pod uwagę również opinię innych kempingowiczów, którzy oceniają go pod względem położenia, wyżywienia, jakości wyposażenia, dostępności obiektów kuchennych i sanitariatów, czystości i wielu innych istotnych czynników.

Przygotowując się na wyjazd pod namioty warto sporządzić listę niezbędnych rzeczy. Na pewno znajdzie się na niej sam namiot. Jeśli planujemy dłuższy pobyt nie powinien być to przypadkowy produkt znaleziony gdzieś na strychu. Odpowiedni namiot musi być przede wszystkim chronić nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – chłodnym wiatrem, deszczem (nieprzemakalny tropik) czy grzejącym słońcem (tropik odporny na promieniowanie UV). Warto również zwrócić uwagę na zamki i wszystkie zapięcia, powinny być szczelne i mocne. Wielkość namiotu i ilość wejść zależy oczywiście od tego, ile osób powinien pomieścić. Jeśli jednak ciężar namiotu nie ma dla nas większego znaczenia, powinniśmy zdecydować się na namiot z dwoma wejściami, które zadbają o odpowiednią wentylację i komfort snu. Wybierając się na biwak należy zabrać ze sobą również ciepły śpiwór, poduszkę, karimatę i koc. Niezbędne mogą okazać się również: lekki młotek (do wbijania śledzi), wielofunkcyjny scyzoryk, sznur syntetyczny, worki na śmieci, folia malarska, latarka, zapałki i apteczka.

Urlop spędzony pod namiotem przynosi bardzo wiele korzyści. Jednym z głównych jest oszczędność, dzięki której możemy pozwolić sobie na dłuższy pobyt lub wykorzystanie zaoszczędzonych pieniędzy na miejscowe atrakcje. Biwak pozwala nam również poznać samych siebie, w trudnych warunkach często nie radzimy sobie z zaistniałą sytuacją, dlatego urlop pod namiotem może być dla nas cenną lekcją życia. Spędzenie kilku dni na polu kempingowych jest również ciekawą formą integracji ze znajomymi. Wyjazd pod namioty niesamowicie zbliża, dzięki trudnościom, które trzeba wspólnie pokonać oraz uczy, jak współpracować w grupie. Nocowanie na polu kempingowym może okazać się również świetną przygodą, którą zapamiętasz do końca życia. Może w tym roku zamiast hotelu wybierzesz namiot?

Produkty niezbędne podczas wyjazdu pod namiot znajdziesz na:

http://vipsporteuro.pl/kategoria/turystyka/

Anna Kukiełka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ