Hubert de Givenchy, słynny projektant umarł we śnie mając 91 lat

Hubert de Givenchy, jeden z najbardziej znanych i cenionych francuskich projektantów mody, zmarł w wieku 91 lat, według raportu francuskiej agencji prasowej AFP.

“Hubert de Givenchy zmarł we śnie w sobotę, 10 marca 2018 roku”, oświadcza jego partner, projektant Philippe Veneta. “Jego siostrzeńcy i siostrzenice i ich dzieci są w żałobie”

Givenchy był prawdopodobnie najbardziej znany ze swojej współpracy z aktorką Audrey Hepburn, którą ubierał do ikonicznych filmów jak “Śniadanie u Tiffany’ego” i “Zabawna buzia”. Huberto założył swoją markę — Givenchy w 1952 roku, w której pracował aż do 1995 roku. W 1988 markę Givenchy sprzedano koncernowi LVMH. Po przejściu projektanta na emeryturę, konglomerat sprowadził takich projektantów jak John Galliano, Alexander McQueen i Julien McDonald jako dyrektorów kreatywnych.

W 2005 roku Riccardo Tisci przejął rządy nad Givenchy i na nowo zdefiniował styl domu mody. Dzięki swojej nowoczesnej estetyce marka stała się ulubieńcem takich gwiazd jak, Cate Blanchett, Beyoncé, Kim Kardashian West i Madonna. Obecnym głównym projektantem marki jest Clare Waight Keller, która przejęła stery w marcu 2017 r. po odejściu Ricardo Tisci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

326 More posts in Moda category
Recommended for you
Moda włoska w Polsce – przekrój najlepszych włoskich projektantów

Damska moda włoska czyli tzw. Italian Chic kojarzy nam się z kobiecością, seksapilem i materiałami...