Trening power jump

Power jump jest nowym trendem w fitnessie, który wywodzi się z tańca o dynamicznej choreografii – jumpstyle. Jest niezwykle energetycznym treningiem wykonywanym przy akompaniamencie muzyki na minitrampolinach. Jedna godzina intensywnych ćwiczeń pozwala spalić nawet 1000 kcal!

www.professional-bodywork.de

Trening przeczący prawom grawitacji?

Power jump polega na wykonywaniu kilku serii podskoków, wykopów, przysiadów i wykroków w powietrzu. Trening składa się z kilku stałych elementów takich jak rozgrzewka, ćwiczenia cardio, wzmacniające i rozciągające. Realizowany jest na batutach, czyli trampolinach, dlatego wywołuje szybkie i cykliczne skurcze mięśni. Podczas zajęć można korzystać ze sztangi, tubingów, piłek, obciążników na nadgarstki oraz hantelek. W ten sposób nie tylko urozmaicimy trening, ale również osiągniemy lepsze rezultaty. Wraz z upływem czasu i poprawą koordynacji ruchowej zasadnicza część power jump przekształca się w trening siłowy, który polega na wykonywaniu jak największej ilości powtórzeń poszczególnych ćwiczeń w trzech seriach. Zajęcia na trampolinie zaliczane są do treningów typu fat burning, a zatem intensywnie spalających zbędną tkankę tłuszczową. Jest formą aktywności przeznaczoną dla każdej grupy wiekowej.

Jakie zalety posiada trening power jump?

Lista korzyści wynikających z treningu power jump jest bardzo długa. Ćwiczenia te nie tylko wzmacniają mięśnie, ale zwiększają również wytrzymałość układu kostno-stawowego. Trening ten nie wywołuje obciążeń kręgosłupa. Wspomaga ponadto pracę serca i układu naczyniowego, dzięki czemu podnosi ogólną wydolność organizmu. Zestaw ćwiczeń na trampolinie reguluje procesy trawienne i oczyszcza organizm z toksyn. Poprawia koordynację ruchową i równowagę. Przyśpiesza metabolizm, a co za tym idzie usprawnia proces odchudzania oraz modeluje sylwetkę. Niezaprzeczalnym atutem power jump jest działanie odprężające i antydepresyjne.

Paulina Rożej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ