Hity sportowe w telewizji w pierwszym kwartale 2019 roku

Ostatnie tygodnie roku nie obfitują zazwyczaj w istotne wydarzenia sportowe, zdecydowanie więcej dzieje się dopiero po nowym roku. W grudniu grają już tylko wybrane ligi piłkarskie i generalnie wtedy właśnie w wielu dyscyplinach rozpoczyna się okres przerwy od sezonu. Sprawdźmy w takim razie, czego fani sportu mogą się spodziewać w pierwszym kwartale 2019 roku.

Nie tylko dyscypliny zimowe

Oczywiście zima to przede wszystkim zimowe dyscypliny sportowe, ale nie tylko. W tym czasie wiele dzieje się również w halach sportowych, na torach wyścigowych, ale także na niektórych boiskach piłkarskich. Oto jakich transmisji mogą się spodziewać w najbliższym czasie fani oglądania zmagań sportowych w telewizji. Oczywiście osoby, które korzystają np. z szybkiego internetu światłowodowego w UPC, mogą to samo robić np. na komputerze czy na urządzeniach mobilnych.

  • Turniej Czterech Skoczni – po sukcesach polskich zawodników skoki narciarskie cieszą się w naszym kraju niesłabnącym zainteresowaniem. Jednym z najważniejszych wydarzeń w sezonie jest Turniej Czterech Skoczni, który składa się z czterech konkursów – dwa odbywają się w Niemczech, a dwa kolejne w Austrii. Zwycięzcy poza punktami do klasyfikacji Pucharu Świata otrzymują również dodatkowe wynagrodzenie za wyniki. Tradycyjnie turniej rozpocznie się 30 grudnia, a kolejne konkursy odbędą się już po nowym roku. Będzie on transmitowany na antenie kanałów TVP.
  • Piłkarska Liga Mistrzów – 17 grudnia odbędzie się losowanie par 1/8 finału. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 12 i 13 lutego oraz 19 i 20 lutego 2019. Oczywiście jeszcze nie wiadomo, kto znajdzie się w gronie tych drużyn, ale znamy już terminy losowania i meczów. W tym roku prawo do pokazywania spotkań Ligi Mistrzów należy do Polsatu Sport. Niestety po raz kolejny w zmaganiach najlepszych ekip w Europie nie ma żadnej z polskich drużyn. Niemniej w dalszym ciągu mecze najlepszych zespołów są chętnie oglądane przez polskich widzów.
  • Formuła 1 – 17 marca w Australii rozpoczyna się kolejny sezon Formuły 1, konkretnie w Melbourne. Ostatniego dnia miesiąca odbędzie się jeszcze jeden wyścig, mianowicie GP Bahrajnu w Sakhir. Polscy kibice oczywiście cały czas liczą na to, że do dyscypliny powróci Robert Kubica, ale jak na razie nie zapowiada się, aby w kolejnym sezonie nasz kierowca miał się ścigać z najlepszymi na świecie. Wyścigi Formuły 1 będą transmitowane w kanałach Eleven Sports, podobnie jak w tym sezonie.
  • Polska Ekstraklasa – może nie najlepsza, ale własna. Zmagania najwyższej klasy rozgrywkowej piłki nożnej w Polsce rozpoczynają się po przerwie zimowej już w drugim tygodniu lutego. Dokładnie piłkarze wybiegną na boiska 9–10 lutego. Tradycyjnie już od wielu lat faworytem do wygrania ligi jest Legia Warszawa. Kibice zainteresowani polską piłką ligową mogą oglądać wszystkie mecze dzięki stacji Canal+, która transmituje na różnych swoich kanałach wszystkie mecze poszczególnych kolejek.
  • Liga angielska – o zmaganiach najlepszych piłkarzy zimą wcale nie muszą zapominać fani piłki nożnej. Otóż w Anglii przerwy zimowej nie ma. Piłkarze grają zarówno w grudniu, jak i styczniu, i lutym. Liga angielska jest jedną z najlepszych na świecie i przede wszystkim – bardzo bogatą. Gra w niej wielu znakomitych zawodników, a jej mecze od lat są transmitowane w poszczególnych programach Canal+.

Poza tymi wszystkimi popularnymi dyscyplinami fani będą mogli obserwować zmagania najwyższej klasy rozgrywkowej w siatkówce (na Polsacie), jak i zmagania koszykarzy. Mecze NBA pokazuje Canal+, zmagania w ramach Eurocap możemy oglądać na Eurosporcie, a zmagania polskiej ligi zobaczymy na Polsacie Sport.

Tylko wybrane dyscypliny

Oczywiście powyżej zostały wymienione jedynie wybrane dyscypliny, które cieszą się dużą popularnością. Przez całą zimę trwać będą zmagania narciarzy, snowboardzistów, łyżwiarzy i sportowców z wielu innych dyscyplin. Turnieje w tych dyscyplinach bardzo często pokazywane są na kanałach TVP i Eurosportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

817 More posts in Kobieta category
Recommended for you
Małgorzata Rozenek chwali Meghan Markle! Za co?
Małgorzata Rozenek chwali Meghan Markle! Za co?

Małgorzata Rozenek nie pochwala mody związanej z pokazywaniem płaskich brzuchów kilka dni po porodzie. Duże...