Tanie latanie – czyli jak zaplanować podróż?

Zbliża się wiosna, wraz z nią pierwsze ciepłe i słoneczne weekendy, wszyscy przecież wiemy, że każdy pretekst do ,,wypadu za miasto’’ jest dobry. Szczególnie młodzi ludzie mają to do siebie, że często lubią wymykać się z domu na krótsze bądź dłuższe wycieczki. Ale młodość rządzi się swoimi prawami. Ludzie nieprzywiązani do pracy mogą sobie pozwolić na wyjazd praktycznie w każdej wolnej chwili. Z drugiej strony to właśnie osobom dojrzałym, które od poniedziałku do piątku odbijają kartę w pracy, należy się odrobina szaleństwa. I dla jednej i dla drugiej grupy jest wiele alternatyw do wyjazdu na ,,działkę do cioci Krysi’’.

www.rac-sa.gr 

Wielu ludzi marzy o krótkim wypadzie do Rzymu, inni preferują weekend z degustacją piwa w Czechach, jeszcze inni marzą o szybkich zakupach w Londynie. Ale tylko niewielka część z tych osób wie, że ich marzenia szybko i niedrogo mogą stać się rzeczywistością. Obecnie przewoźnicy i linie lotnicze oferują nam – podróżnikom-poszukiwaczom przygód niesamowite oferty. Żal byłoby z nich nie skorzystać.

 

Dla tych, którzy wolą podziwiać uroki polskich miast, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy Polski Bus. To przewoźnik, który oferuje przejazdy do największych miast Polski w atrakcyjnych cenach i bardzo komfortowych warunkach. Innym rozwiązaniem jest wybranie jako środka transportu pociągu – polskie koleje mają teraz bogatą ofertę, atrakcyjną dla podróżnych. Jeśli ktoś nie lubi jazdy autokarem i nie przepada za pociągami, zawsze może wybrać przelot tanimi liniami lotniczymi – to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie czas i chcą szybko się przemieszczać.

 

Jeśli chcemy się wybrać w podróż po Europie, a nawet po całym świecie powinniśmy zainteresować się bogatą ofertą, jaką proponują nam różnej maści firmy lotnicze na swoich kontach w serwisach społecznościowych. Taką propozycję można znaleźć między innymi w ofercie Fly4free: tanie latanie, podróże, turystyka, loter.pl – lataj po świecie za grosze lub Ryanair Polska – tanie latanie. Firmy te oferują indywidualnym klientom zakup biletów lotniczych już od kilkunastu złotych w jedną stronę. Zwykle to oferty jednorazowe i szybko tracące ważność – dlatego kto pierwszy, ten lepszy! Można też spróbować znaleźć firmę wykupującą loty czarterowe – tam również w atrakcyjnych cenach możemy znaleźć przelot do wybranego miejsca.

 

Jeśli szukamy gotowych ofert zakwaterowania, warto zajrzeć na stronę Groupon.pl, gdzie zawsze znajdziemy oferty atrakcyjnych wyjazdów w niesamowicie urocze miejsca.  Jeśli chcemy sprawić bliskiej nam osobie lub sobie samym niezapomnianą przygodę, warto zajrzeć na stronę wyjątkowyprezent.pl lub superprezent.pl, gdzie aż roi się od niezwykłych kuponów na wyjazd do SPA bądź podróż w chmury np. na paralotni. Kiedy planujemy wyjazd za granicę, warto sprawdzić wcześniej hostele i motele w okolicy, do której zmierzamy – internauci są niezwykle pomocni w tej kwestii. Jeśli byli zadowoleni z pobytu w danym miejscu, z pewnością zostawią w internetowym komentarzu ślad swojej wdzięczności za wspaniałą gościnę. Jeśli już zdecydujemy się na jakiś hostel powinniśmy wysłać wiadomość do wybranego miejsca, aby potwierdzić cenę noclegu oraz warunki, a także zrobić rezerwację. Z pewnością nie warto jechać ,,w ciemno’’ i szukać lokum do spania dopiero na miejscu. Wtedy może prawdziwe zaskoczyć nas cena najmu i standardy. Pod warunkiem, że jesteśmy otwarci na kontakty możemy skorzystać z couchsufringu czyli surfowania po kanapach. Dzięki uprzejmości innych ludzi, którzy zgadzają się na przyjmowanie gości z innych państw, w ramach poznania innych kultur, możemy przenocować w ich domu za darmo! A kiedy oni przyjadą do naszego kraju, możemy odwdzięczyć się tym samym. Aby móc ,,surfować po kanapach’’ musimy zalogować się na stronie couchsurfing.org i rzetelnie wypełnić kwestionariusz, który jest gwarancją znalezienia noclegu.             

                    

Rozwiązań jest wiele, możemy wyjechać w Polskę i za granicę. Planować wszystko dokładnie, rezerwować hostele i ułożyć dokładny plan, jakie zabytki w kolejności zwiedzimy. Możemy też spać pod chmurami albo rozbić namiot ,,na dziko”. Ile ludzi, tyle sposobów na podróże. Jedno jest pewne, ,,mała’’ czy ,,duża’’ podróż powinna sprawić, że poczujemy się wypoczęci i zrelaksowani. Oderwiemy się od wielu spraw codziennych i damy ponieść się fantazji. Nie trzeba szukać szczególnych okazji, żeby przeżyć coś niezwykłego. Trzeba tylko poczuć, że właśnie teraz przyszedł czas na przygodę. Być może przygodę życia!

 

Magdalena Wielądek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ