Sposoby na przedłużenie opalenizny

opalanie d sporteuroDla wielu z nas opalenizna to najpiękniejsza pamiątka z wakacji, którą chcemy jak najdłużej zachować. Warto zapoznać się z paroma sposobami, które nam w tym, pomogą.

Stopniowe opalanie                                       

Jeżeli chcemy zachować opaleniznę jak najdłużej to musimy się codziennie stopniowo opalać podczas trwania urlopu. Zawsze opalając się powinniśmy używać kremu z filtrem. Może będziemy się wtedy wolniej opalać, ale za to zdrowiej. Poza tym nie zejdzie nam skóra i nie dostaniemy poparzenia słonecznego, a powstała w ten sposób opalenizna będzie miała ładny brązowy kolor i będzie trwała.

Właściwe nawilżenie

Po opalaniu warto dobrze nawilżyć skórę, gdyż na takim ciele opalenizna dłużej się utrzymuje. Do nawilżania używamy kremów nawilżających, balsamów i mleczka oraz oliwki. Poza tym pijemy dużo wody, soków i innych napojów, które zapewniają nawilżenie naszej skóry od wewnątrz. Warto też jeść dużo owoców i warzyw zawierających w sobie dużo wody, takich jak na przykład arbuz, melon czy ogórek.

Dobrze nawilżona skóra po opalaniu nie będzie się tak szybko łuszczyć, dlatego opalenizna utrzyma się na niej dłużej. Chcąc zachować opaleniznę musimy też zwrócić uwagę na to aby nie potrzebnie nie wysuszać skóry, na przykład przez długie i cieple kąpiele. Lepiej wziąć chłodny prysznic. Powinniśmy także wychodząc na powietrze, gdy jesteśmy opaleni smarować kremem nawilżającym wszystkie nie zakryte partie skóry, to również zapobiega jej wysuszaniu.

Po opalaniu warto użyć kremu łagodzącego skutki opalania, nawet wtedy, gdy naszej skórze nic nie dolega. Uspokoi on nasze rozgrzane przez słońce ciało, pozwalając mu zregenerować się.

Ładna opaleniznaopalanie dd sporteuro

Ładną opaleniznę osiągniemy, także jedząc i pijąc produkty bogate w beta-karoten. Czyli warto jeść i pić marchewkę oraz sok z marchwi. Dobry jest, także pomidor i sok pomidorowy. Pomogą nam, również morele, pomarańcze oraz papryka, a także większa ilość witaminy A w organizmie. Dobrym sposobem jest, także jedzenie żółtych, pomarańczowych oraz czerwonych owoców i warzyw.

Gdy skóra traci brąz

Jeżeli nasza opalona skóra jaśnieje to powinniśmy użyć kremów brązujących i rozświetlających nasze ciało. Można, również pójść do solarium, dwa razy w tygodniu na parę minut. Uprzednio należy dobrze nawilżyć skórę od wewnątrz i od zewnątrz.

Peeling

Zanim zaczniemy się opalać możemy zrobić sobie peeling. Pomoże on nam pozbyć się martwego naskórka. Pozostawiając ładną świeżą skórę. Warto stosować kosmetyki do peelingu rozważnie, żeby nasza skóra nie stała się przezroczysta.

Opalenizna upiększa nasze ciało, czym dłużej się na nim utrzymuje tym bardziej jesteśmy szczęśliwi. Jednak pamiętajmy, że przepalona na solarium skóra jest brzydka i odpychająca. Warto pamiętać, również, że częste wizyty w solarium, opalanie się bez kremu oraz przebywanie na plaży w samo południe przy największym natężeniu promieni słonecznych i leżenie „plackiem” na kocu skutkuje czerniakiem. Złośliwym rakiem skóry, który jest bardzo trudny do wyleczenia.

Agnieszka Krakowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ