Sposób na rozrywkę w czasach izolacji

Obecnie wiele osób decyduje się zostać w domu, by nie narazić się na zarażenie koronawirusem lub odbywa kwarantannę domową, która co prawda została skrócona z 14 do 10 dni, ale to i tak dość długi okres, w czasie którego może doskwierać nuda. Czym się zajmować w czasie izolacji? Jakie są sposoby na rozrywkę?

Gry i zabawy online

Wystarczy komputer lub smartfon, by móc pograć w sieci w gry. Jest bogata oferta gier w Internecie, a niektóre nawet darmowe. Co ciekawe, producenci gier ostatnio chętnie oferują różne promocje, np. Epic Games Store dawał za darmo Sid Meier’s Civilization VI, kolejną edycję kultowej gry strategicznej, która ma wiele dodatków, a także Amnesię: The Dark Crescent, znany horror survivalowy i Crashlands, fabularną grę ARPG. Podobną akcję miało też GOG.com, które zaproponowało za darmo 27 retro gier.

Jeśli wolisz karcianki lub gry stołowe, to wybierz grę w kasynie. Możesz nie tylko dobrze się bawić, ale też wygrać dodatkowe środki na… inne formy rozrywki. Sprawdź bonus w Unibet Poker, zanim wkręcisz się w kasyno.

Wirtualna wizyta w muzeum

Dla fanów rozrywek na wyższym poziomie polecamy wirtualne wizyty w muzeach. To doskonała okazja, by zobaczyć światowej klasy dzieła sztuki, bez ruszania się z domu. Tym bardziej teraz, gdy podróże z racji obostrzeń są utrudnione. Wirtualnie można odwiedzić m.in.:

  • Muzeum Brytyjskie w Londynie, które oferuje klasyczne zbiory sztuki i funkcjonuje od roku 1759.
  • Tate Modern z Londynu, które jest muzeum sztuki współczesnej i ostatnio pokazywało retrospektywę Andy’ego Warhola.
  • Galeria Uffizi z Florencji, która szczyci się bogatymi zbiorami sztuki renesansowej, np. pracami Tycjana, Canaletta czy Botticellego.
  • Muzeum Picassa w Barcelonie pozwalające podziwiać dzieła tego wybitnego malarza.
  • Muzeum Orsay w Paryżu – słynna placówka z obrazami impresjonistów i postimpresjonistów, jak Degas, van Gogh, Monet.

Filmy nowe

Chodzenie do kina to teraz wyzwanie z racji trudnych obostrzeń sanitarnych i ograniczonej liczby miejsc, nie wspominając już o ryzyku związanym z kontaktami z innymi ludźmi. Nie ma jednak raczej czego żałować, bo już niedługo nie będzie na co chodzić do kina. Premiery filmów są przesuwane, bo produkcja była wstrzymana na początku roku, a do tego dystrybutorzy obawiają się, że nikt do kina nie przyjdzie, więc nie planują żadnych premier. Z tego powodu nowy film z serii Jamesa Bonda został przesunięty na kolejny rok, podobnie jak wyczekiwana nowa wersja Diuny.

Na szczęście pojawiają się jeszcze nowe filmy, których produkcje zakończono przed pandemią, a ich premiery są na platformie streamingowej Netflix. Niedawno na Netfliksie pojawiały się m.in. takie zupełnie nowe tytuły jak:

  • Enola Holmes,
  • Hubie ratuje Halloween,
  • Miłość gwarantowana,
  • Diabeł wcielony,
  • Może pora z tym skończyć,
  • Chłopcy z paczki.

Netflix produkuje własne filmy i robi się w tym coraz lepszy – ma duże budżety i rekrutuje znane nazwiska. Zatem warto sprawdzić.

…i stare

A jeśli nowości nie podpasują, to zawsze zostaje bardzo bogata oferta starszych, często kultowych już filmów. Czas w izolacji na pewno umilą sagi Władca Pierścieni czy Harry Potter, melodramaty jak Pamiętnik, Rozważna i Romantyczna, Duma i uprzedzenie, thrillery typu Operacja Argo czy Słaby Punkt, dramaty jak Pokuta i Teoria Wszystkiego, musicale jak Mamma Mia, romantyczne komedie jak Jedz, Módl się, Kochaj.

Seriale

Gdy filmowa biblioteka już się wyczerpie – choć nie jest to raczej możliwe – zawsze zostają seriale. Tych na Netfliksie, HBO GO czy Amazonie Prime Videos jest mnóstwo, a nowe dalej powstają, dodawane są też kolejne sezony już istniejących seriali.

Audiobooki, podcasty, muzyka

W Internecie jest też pełno podcastów, audiobooków i muzyki do streamingowania. Warto sprawdzić takie serwisy jak Empik, Audioteka, Spotify, Tidal.  Bogata oferta tych portali zapewni rozrywkę na wiele wieczorów spędzonych samotnie w domu.

Koncerty online

Muzycy mają teraz ciężkie chwile, bo większość tras zostało odwołanych. Trudno zorganizować koncert z obostrzeniami sanitarnymi. Jednak muzycy oferują koncerty w sieci np. na swoich kanałach social media. Warto je śledzić, podobnie jak profile organizatorów koncertów np. Live Nation, który często ostatnio proponuje takie streamingi występów.


Autor tekstu: Piotr K

ZOSTAW ODPOWIEDŹ