Ten Typ Mes

Dubla nie było! Ten Typ Mes z pierwszym w Polsce klipem live 360

Nie ma możliwości, żeby była lipa, zaśpiewał Ten Typ Mes podczas niezwykłego koncertu w warszawskim Instytucie Chemii Przemysłowej – i ewidentnie nie było. Pierwszy w Polsce transmitowany na żywo klip 360° oraz towarzyszący mu koncert dotarł przez media społecznościowe do prawie 1,5 mln odbiorców! A już we środę wieczorem na Youtubie odbyła się oficjalna premiera teledysku do nowego utworu Mesa, „Tymczasem (Poczuć się dobrze)”.

Kilka dni prób, ponad 80 statystów i aktorów, kilkanaście różnych lokacji w jednej scenografii, a na koniec… – To było takie przeżycie, że kompletnie nie pamiętam tych czterech minut – opowiadał na gorąco Ten Typ Mes po zejściu ze sceny. Przedsięwzięcie faktycznie było szalone: kręcony jednym ujęciem kamery 360°, bez dubli i cięć, czterominutowy klip na żywo transmitowany w Internecie. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. W nowym kawałku, „Tymczasem (Poczuć się dobrze)”, Mes wraca do początków kariery i współzałożonej przez siebie wytwórni Alkopoligamia – a w klipie pojawiają się osoby i wydarzenia, o których nawija. Nie zabrakło nawet wbitej w ścianę połówki starej Skody Favorit (fury w ekipie: skoda, honda, matiz – rapuje Mes o spotkaniu z Witkiem Michalakiem i Łukaszem Stasiakiem) i białego misia z klipu „LOVEYOURLIFE”. – To było jak kilka spektakli teatralnych jednocześnie – opowiada Mes o fabule klipu. – To ewidentnie najbardziej skomplikowany teledysk, jaki zrobiłem.

Prosto z planu klipu Mes wyszedł na scenę w industrialnym otoczeniu Instytutu Chemii Przemysłowej. Koncert – także transmitowany na żywo kamerą 360°, krążącą od widowni do sceny – zaczął się równie wspominkowym Czy ty to ty? z ostatniej płyty, a potem energia stopniowo rosła, aby wybuchnąć przy podkręconej jeszcze wersji tanecznego sztosu „LOVEYOURLIFE”. Oglądający koncert przez internet mogli w jego trakcie wpływać na setlistę, wybierając spośród proponowanych kawałków.

Niemal 500 szczęśliwców, którzy wygrali wejściówki oglądało koncert na miejscu, ale całość, łącznie z przełomowym klipem, transmitowana była w 360° na fanpage’u piwa EB, które było sponsorem całego wydarzenia. Streaming w ciągu godziny trafił do niemal półtora miliona odbiorców, zbierając prawie 260 tysięcy obejrzeń. Teraz teledysk na kanale YouTube Alkopoligamii https://youtu.be/9P13TKlDNJo, mogą oglądać także ci, którzy przeoczyli transmisję na żywo.

Zdjęcia: TYMCZASEM_fot_m_murawski_LIVE_SM70477

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

349 More posts in Muzyka category
Recommended for you
Kamil Grosicki o swoim zaskakującym upadku! „Zrobiłem to tylko z szacunku do Kuby”
Kamil Grosicki nie słucha już „Przez twe oczy zielone”! Co się stało?

Do historii przeszło, jak Kamil Grosicki w 2016 roku w po wygranym meczu rozkręcał imprezę...