16-letni „Bugha” wygrywa Fortnite World Cup Solo. Za triumf wzbogacił się o 3 miliony dolarów

Zaledwie 16-letni Amerykanin, Kyle “Bugha” Giersdorf, został indywidualnym mistrzem świata w Fortnite’a. Na konto młodego gracza trafiły aż 3 miliony dolarów! Polacy walczyli dzielnie, ale nie przebili się powyżej środka stawki. Najwyższą lokatę wśród tercetu naszych rodaków zajął Maciej „teeq” Radzio, plasując się na 43. lokacie.

16-latek milionerem

Jak w wieku 16 lat zostać milionerem? Grać w gry. Rzecz w tym, że trzeba być w tym bardzo dobrym, wręcz najlepszym na świecie. Amerykański nastolatek Kyle „Bugha” Giersdorf wygrał właśnie 3 miliony dolarów w turnieju Fortnite World Cup, który rozegrany został w Nowym Jorku. Były to zawody z rekordową pulą nagród. Gracze podzielili się kwotą 30 mln dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=dwajp5GOfwo

Słaby występ Polaków

Turniej od samego początku zdominował „Bugha”. Już po pierwszej grze Amerykanin miał na koncie 19 punktów, na co złożyła się wygrana oraz 9 eliminacji. Jedynie w drugim meczu nie zdołał on zdobyć ani jednego „oczka”. Natomiast w każdym kolejnym starciu sukcesywnie powiększał swoją przewagę.

Wśród nagrodzonych było także trzech Polaków. Niestety, żaden z Polaków nie zabłysnął. Maciej „teeq” Radzio, Jarosław „JarkoS” Kaleta i Łukasz „luki” Król wrócą do domów bogatsi o 50 tys. dolarów. Polacy zajęli odpowiednio 43, 52 i 82 miejsce.

https://www.youtube.com/watch?v=_7bS7rN-rqo

Historia zakończona happy end’em

Warto przypomnieć, że Bugha nie mógł niedawno wystąpić na TwitchCon’ie, ponieważ nie miał szesnastu lat. Ponadto zawodnik na swoim Twitterze napisał, że nie może doczekać się zagrania na tak dużym turnieju. Jak widzimy, historia tego zawodnika zakończyła się wielkim happy end’em, ponieważ Amerykanin wygrał trzy milion dolarów.

Co z wygraną zrobi Kyle Giersdorf? Odłoży. Jedyne co chce sobie kupić to nowe biurko i półka na trofea powiedział BBC.

https://www.instagram.com/p/B0ZZ7_GnY39/

Czym jest Fortnite?

Fortnite to komputerowa gra wieloosobowa z trybem rozgrywki battle royale opracowana i wydana przez Epic Games w 2017 roku.

Tryb battle royal, w którym rozgrywane są również potyczki w Fortnite, zapoczątkował Brendan „PlayerUnknown” Greene, od którego pseudonimu wziął nazwę tytuł jednej z najpopularniejszych gier tego typu. Greene zyskał renomę poprzez tworzenie modów do takich serii jak ARMA, ARMA 2 oraz DayZ. Jego pomysły dały początek gatunku gier battle royale, które w ostatnich latach szturmują najwyższe pozycje na listach popularności. Najbardziej znane z nich to PUBG, Fortnite i Apex Legends. Tryby battle royale stworzono także w Call of Duty czy serii Battlefield.

Nowy rekord

Turniej Fortnite World Cup Solo był rekordowy pod względem puli nagród wśród rozgrywek e-sportowych. Rekord ten będzie jednak trwał bardzo niedługo. Już 20 sierpnia w Szanghaju rozpoczynają się zawody The International 2019 w Dota2. Pula nagród zbliża się już do 31 mln dolarów i ciągle rośnie. Turniej ten przebił już więc dotychczasowy rekord, który wynosił 30 mln dolarów.

Zobacz również:

Źródło: Izaktv / Fot, instagram.com/bugha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ