Son Goku ambasadorem Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio

Son Goku ambasadorem Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio

Ambasadorem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020, organizowanych w Tokio, został Son Goku. Jest to postać anime z „Dragon Ball”. Japończycy chcą zwrócić uwagę na swoją kulturę i to jaki miała wpływ na liczne pokolenia.

Tokio, które po raz drugi zostało organizatorem Igrzysk Olimpijskich (poprzednie Igrzyska odbyły się tam w 1964 roku), zaskoczyło wszystkich wyborem ambasadora Igrzysk. Podczas kończącej się imprezy w Rio de Janeiro, premier Japonii Shinzo Abe, wyszedł z zielonej rury w stroju Mario. Kultowej postaci, znanej z gier wideo, na całym świecie.

Japońskie postacie z komiksów są już pewnego rodzaju ikonami. Stanowią istotny element japońskiej kultury. Ambasadorem został nie tylko Son Goku z komiksu Dragon Ball, ale też Czarodziejka z Księżyca, Naruto, Uzumaki, Monkey D. Luffy i Astro Boy. 

https://www.youtube.com/watch?v=gdXZ5rBvdLQ

W trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, pojawi się pięć nowych dyscyplin sportowych. Decyzja została podjęta przez członków MKOI podczas 129. sesji plenarnej w Rio de Janeiro. Nowości są odpowiedzią na zmieniające się zainteresowania młodych ludzi oraz rosnąca popularność innych dziedzin sportowych. Do nowych dyscyplin dołączy surfing, skateboarding, baseball, karate i wspinaczka sportowa. Mamy szanse na medal Olimpijski w 2020 roku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ