Jak poprawić styl mężczyzny?

Mężczyźni coraz częściej świadomie zwracają uwagę na swój strój. Choć nam kobietom męska moda wydaje się znacznie prostsza niż to, z czym na co dzień borykają się panie, pozory mogą w tym wypadku mylić. Podpowiadamy kilka podstawowych błędów i zasad, dzięki którym pomożesz swojemu mężowi, chłopakowi lub bratu nabrać wprawy w komponowaniu udanego stroju.

Źródło:  1.bp.blogspot.com

Mężczyźni mają niepohamowaną tendencję do kupowania za dużych ubrań. To prawda, wygoda jest ważna, ale są pewne granice. Szczupły mężczyzna w obszernym T-shircie nie będzie wyglądał na dorodniej zbudowanego, niż jest w rzeczywistości. Panowie wreszcie powinni się z tym pogodzić. Za małe ubrania nie sprawiają, że kobieta wygląda szczuplej, więc dlaczego ta zasada powinna sprawdzać się w modzie przeciwnej płci? Jedną z podstawowych zasad garderoby męskiej powinno być dopasowanie. Dopasowanie do rozmiaru, wzrostu i odpowiedniego typu sylwetki, ponieważ męskie ciało podobnie jak kobiece nie ma jednego, powszechnie panującego typu figury. Problem dla panów stanowi również dobór odpowiednich proporcji. Zbyt długie nogawki spodni lub za długie rękawy marynarek i kurtek to standard na polskich ulicach.

Podstawową zasadą mody męskiej jest dobór rozmiaru pod kątem dopasowania ubrania do największego elementu sylwetki. Mogą być to szerokie ramiona, rozbudowana klatka piersiowa lub piwny brzuszek. Jeżeli w tym miejscu T-shirt jest dopasowany, oznacza to, że udało nam się dobrze wybrać rozmiar. Końcówki nogawek spodni mogą się marszczyć, ale nie powinny się „szargać”. Najprościej dobrane rękawy powinny sięgać ok. 1-1,5 cm poniżej przegubów nadgarstka. Warto, aby panowie skończyli mierzyć kurtki z rękoma wyciągniętymi ku górze. Można w ten sposób sprawdzić, czy kurtka jest wygodna i dobrana w odpowiednim rozmiarze, ale długości rękawów w ten sposób raczej nie ocenimy. To normalne, że rękawy podwijają się, gdy unosimy ręce do góry. Mierzmy rzeczy w możliwie najbardziej naturalnych pozycjach ciała.

Szczupli i wysocy mężczyźni, których szerokość ramion jest podobna do szerokości bioder, powinni unikać zbyt obcisłych ubrań i pionowych pasków. Chcąc optycznie poszerzyć barki, mogą natomiast postawić na jedno- i dwurzędowe marynarki, nosić koszule z rozpiętym kołnierzykiem i T-shirty w poziome paski. Nieco szersi w biodrach panowie mogą zrezygnować z szerokich spodni i mankietów, na rzecz niezbyt obcisłych ubrań w jednolitym kolorze. Niscy mężczyźni mogą postawić na swetry z dekoltem, marynarki zapinane na jeden guzik oraz monochromatyczne stylizacje. Zapamiętać należy w tym miejscu, że każda pozioma linia w stroju (np. pasek, podwinięte nogawki) optycznie skraca sylwetkę.

Synonimem wygody dla mężczyzn są często ubrania sportowe. Aktualnie sportowa odzież przeżywa prawdziwy renesans zarówno w modzie męskiej, jak i damskiej. Wciąż jednak halówki, jak sama nazwa wskazuje, nadają się jedynie na sportową halę, a jaskrawa polówka z logo ulubionego klubu piłkarskiego – na mecz ukochanej drużyny. Bojówki z wieloma kieszeniami nadają się na ryby, a skarpetki w sandałach w ogóle do niczego się nie nadają. Jeżeli mężczyzna jest poniżej 50 roku życia i świadomie nie bawi się modą, dla własnego dobra powinien zrezygnować również z koszul z krótkim rękawem.

W przypadku mężczyzn, którzy nie zwracają zbytniej uwagi na modę, a ich wrodzone poczucie estetyki nie pomaga w samodzielnym doborze stroju, powinni oni trzymać się ubrań, które w zestawieniu z czymkolwiek trudno popsuć. W szafie przydadzą im się monochromatyczne T-shirty, dopasowane swetry, kilka koszul, dżinsy (w których mężczyzna wygląda dobrze zdaniem kogoś, kto zna się na modzie bardziej niż on sam), jasne chinosy i płaszcz lub budrysówka, które można założyć niemal do wszystkiego.     

Wytłumaczcie waszym mężczyznom, że „na co dzień” nie znaczy „bez okazji”. Okazją może być randka czy impreza, ale również zwykłe spotkanie towarzyskie lub wyjście do pracy. Od postrzegania nas przez pryzmat wyglądu, a w tym także sposobu ubierania się, nie da się uciec. Każdy dojrzały mężczyzna powinien to wiedzieć.

Źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Źródło: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Źródło: thefashiontag.com

Źródło: magazineface.com

Źródło: image.thefashionisto.com

 _______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie szeroki wybór mody męskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ