Pomóż bezdomnym!

Wielu z nas deklaruje chęć pomocy innym. Na placu Dąbrowskiego w Warszawie pojawiły się skrzynki bezdomnych, które są realną okazją do pomocy tym, którzy tego potrzebują! Projekt „Domnibezdomni” to pomysł studentki ASP Eugeni Wasylczenko.

https://www.facebook.com/domnibezdomni?fref=ts

Autorka projektu „współpracuje” z osobami bezdomnymi spotkanymi na ulicach Warszawy. Każdy z nich, jak deklaruje studentka, ma unikalną historię do opowiedzenia. Niestety, z powodu bezdomności i innych problemów, bardzo trudno im zmierzyć się z każdym kolejnym dniem. „Domni” mogą im jednak pomóc. Umożliwiła to Eugenia Wasylczenko, która wpadła na pomysł zainstalowania dwunastu pojemników w ścisłym centrum Warszawy, na placu Dąbrowskiego. Każda ze skrzynek posiada zamek na klucz, ofiarowany jednemu z bezdomnych, który na swoim pojemniku wywiesza kartkę z listą najbardziej potrzebnych mu rzeczy – leków, ubrań, żywności, środków czystości… Osoby chętne do pomocy mogą wrzucać do skrzynek wymienione przedmioty przez specjalne otwory.

Akcja nabiera tempa i z godziny na godzinę zyskuje coraz większą popularność. Mamy nadzieję, że projekt zyska wystarczający rozgłos, by każdy potrzebujący miał dostęp do takiej pomocy. Trzymamy kciuki za realizację projektu również w innych miastach Polski, a autorce gratulujemy wspaniałego pomysłu!

Więcej informacji o projekcie:

http://www.domnibezdomni.pl/

https://www.facebook.com/domnibezdomni?fref=ts

Anna Kukiełka, fot. https://www.facebook.com/domnibezdomni?fref=ts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ