Zrzuć piżamę – śpij nago!

Po ciężkim dniu każdy z nas marzy o tym, aby znaleźć się w łóżku w wygodnej i przytulnej piżamie. Te seksowne zostawiamy na wyjątkowe okazje. Okazuje się jednak, że najlepsze dla naszego samopoczucia jest spanie nago. Jakie są inne pozytywne skutki pozbycia się piżamy?

Źródło: rb7.ru

Z pewnością poprawi się Twoje życie seksualne. Nic tak na nas nie działa jak rozgrzane, nagie ciało. Wtedy wydzielają się hormony szczęścia i oksytocyna, która wpływa na siłę więzi między partnerami. Nie od dziś wiadomo, że nagość zachęca do seksu, ale również zwiększa intymność w związku.

Śpiąc nago spalisz więcej kalorii. Ciało wtedy zmuszone jest podjąć aktywny wysiłek, aby utrzymać stałą ciepłotę ciała. Dzięki czemu Twój organizm może spalić więcej kalorii.

Pozbycie się piżamy ma jeszcze inne dobroczynne skutki: oswaja Cię z własnym ciałem. Wiele kobiet nie akceptuje swojego ciała i wstydzi się je pokazywać. Często nawet podczas intymnych sytuacji z mężczyzną krępują się, bo rozmyślają o swoich niedoskonałościach. Spanie nago pozwala w większym stopniu na zaakceptowanie własnej cielesności. To z kolei wpływa na wzrost pewności siebie, która ułatwi funkcjonowanie na co dzień.

Bez piżamy po prostu lepiej się odpoczywa. Noc to właściwie jedyny moment, gdy możemy zrzucić z siebie wszystko i odpocząć od ubrań. Obcisła bielizna, gumki od spodni czy ramiączka od koszulki to wszystko jest mało komfortowe podczas snu. Pozostawmy sobie komfort spania bez krępujących piżam.

Patrycja Ceglińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ