Olej kokosowy jako płyn do płukania ust

Uśmiech ma niesamowitą moc. Przekazuje drugiej osobie pozytywne emocje, jest wyrazem sympatii i pomaga tworzyć przyjazne relacje. Zdrowe, mocne i białe zęby dodają pewności siebie. By o nie zadbać, szukamy coraz to nowszych metod. Używamy różnych szczoteczek, past, płynów do płukania. Nierzadko poddajemy się bolesnym zabiegom, mającym na celu poprawę kondycji lub kolorytu zębów i dziąseł. Znane też są domowe sposoby pomagające utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Oil pulling z wykorzystaniem oleju kokosowego to ostatnio najpopularniejsza z nich.


healthimpactnews.com 


Znamienite właściwości oleju kokosowego znane są już od dawna. Ma on szerokie zastosowanie  w gastronomii i kosmetyce. Możemy nim zmywać makijaż, pielęgnować skórę, włosy i jamę ustną.  Oil pulling to płukanie zębów olejem w celu osiągnięcia korzyści zdrowotnych i utrzymania jamy ustnej w dobrej kondycji. Najlepszy do płukania ust będzie olej kokosowy nierafinowany i tłoczony na zimno, gdyż nie traci właściwości podczas obróbki termicznej.

 

Najlepiej stosować olej zaraz po przebudzeniu, jeszcze przed umyciem zębów. Najpierw możemy przepłukać jamę ustną wodą. Potem nabieramy do ust łyżkę stołową tego specyfiku. Olej kokosowy w zależności od temperatury ma inną konsystencję. Kiedy leży w chłodnym pomieszczeniu, przypomina smalec. Pod wpływem temperatury w jamie ustnej rozpuszcza się, dzięki czemu łatwo dociera w każdy jej zakamarek. Usta płuczemy tak, jak innymi płynami do mycia zębów. Możemy rozprowadzać esencję językiem lub wspomóc się szczoteczką. Ważne, by nie połknąć rozpuszczonej cieczy. Olej zbiera szkodliwe substancje, które należy razem z preparatem wypluć do kosza. Taki zabieg powinniśmy powtarzać codziennie. Im dłużej będziemy go stosować, tym lepiej. Substancję należy ssać przez około 20 minut. Efekty będą zauważalne już po kilku tygodniach.

 

Długotrwałe stosowanie tej metody działa prozdrowotnie nie tylko na jamę ustną, ale i na cały organizm. Olej kokosowy zawiera kwas laurynowy, który ma właściwości bakteriobójcze, antygrzybiczne i antywirusowe. Już po kilku tygodniach używania zęby staja się bielsze, dziąsła zdrowsze, oddech świeższy, poprawia się ogólne samopoczucie i odporność organizmu.

 

Olej rekomendowany jest przez wielu stomatologów, popularne blogerki i najsłynniejsze hollywoodzkie aktorki. Najlepiej kupić go w sklepie z ekologiczną żywnością lub w Internecie.  Znajdziemy go również w supermarketach, na półce z olejami, ale tutaj wybór będzie znacznie mniejszy. Cena produktu waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ