Domowa koloryzacja włosów

Wiele kobiet decyduje się na koloryzację włosów w domu. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze i nie musimy dostosowywać się do czyjegoś planu dnia. Najczęściej farbowanie powierzamy mamie, siostrze lub współlokatorce. Zdarza się jednak, że jesteśmy zdane same na siebie. Jeśli jesteś posiadaczką krótkich włosów, problem jest o wiele mniejszy. Posiadasz długie, a do tego gęste pukle? Z tym także możesz poradzić sobie sama. Oto nasze wskazówki!

gotobeautyschool.comWybór farby

Jeśli zamierzasz jedynie odświeżyć kolor włosów, wybierz farbę półtrwałą. Pod tą nazwą kryją się szampony oraz maski koloryzujące. Nie zawierają one amoniaku, a barwa utrzymuje się na włosach najczęściej do 24 myć. Ich zaletą jest to, że kolor zmywa się równomiernie i możesz eksperymentować do woli z odcieniami, aby w końcu wybrać ten, który najlepiej podkreśli Twoją urodę. Dla siwych pukli wskazana jest jedynie farba o trwałych właściwościach. Ma przewagę nad kolorami półtrwałymi pod tym względem, że barwa jest łatwiejsza w utrzymaniu. Pośród farb trwałych istnieje również większy wybór odcieni. Właścicielki długiej czupryny powinny pamiętać o tym, że lepiej kupić dwa opakowania, gdyż istnieje ryzyko, że jedno może nie wystarczyć.

Instrukcja

Należy ściśle stosować się do zasad w niej zawartych. Zwłaszcza nie wolno przedłużać czasu trzymania farby na włosach. Odliczanie należy rozpocząć od momentu, kiedy nałożymy ostatnią warstwę mieszanki. Możesz go skrócić, jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone. Nie należy również pomijać robienia testu, który pozwoli odkryć, czy jesteś uczulona na któryś ze składników!

Farbowanie

Stań przed dużym lustrem w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj jeszcze jedno lusterko, umieść je pod takim kątem, abyś mogła zobaczyć tylną część głowy. Jest to szczególnie ważne przy koloryzacji odrostów. Włosy podziel na dwie mniej więcej równe części. Górną partię zepnij na czubku głowy. Zaopatrz się w tłusty krem, dzięki któremu pozbędziesz się plam na skórze (może być zwykły Nivea). Pędzelek do farbowania kupisz bez problemu w większości drogerii. Jako miseczki do wymieszania farby możesz użyć zwykłej szklanej salaterki. Ważne, aby nie był to pojemnik wykonany z metalu. Oczywiście nie należy potem trzymać w nim jedzenia.

Najpierw koloryzacja odrostów. Farbę zacznij nakładać od środka głowy. Oddzielaj grzebieniem kolejne pasma w kierunku karku. Potem rozpuść pozostałą część włosów. Mieszankę nanoś począwszy od lewej do prawej skroni, rozdzielając pukle za pomocą przedziałków. Zanim pofarbujesz włosy na całej długości poczekaj ok. 2o minut (precyzyjna informacja w instrukcji). Następnie nałóż resztę mieszanki i dokładnie ją rozprowadź. Jeśli nie masz odrostów, chcesz jedynie zmienić kolorów włosów, nakładaj farbę tą samą metodą. Jedyna różnica w koloryzacji to naniesienie farby na całą długość włosów bez przerwy, za jednym zamachem. Po upłynięciu odpowiedniego czasu spłucz mieszankę chłodną wodą. Nie zapomnij nałożyć specjalnej odżywki, która powinna być załączona do opakowania z farbą.

Pamiętaj!

Jeśli farbujesz włosy na ciemny kolor przed ważnym wyjściem, zrób to kilka dni wcześniej. Farba może pozostawić ślady na skórze, których na początku nie zauważysz, a nie zmywają się one łatwo.

Zmieniając kolor włosów z bardzo jasnego na ciemny i na odwrót, pomimo wszystko lepiej udać się do salonu fryzjerskiego.

Dobierając odcień, weź pod uwagę koloryt i niedoskonałości swojej cery.

Marzysz o tym, żeby dokonać dość radykalnej zmiany koloru włosów, a już są zniszczone koloryzacją? Podczas farbowania trzymaj mieszankę na głowie kilka minut krócej. Pigment może się nierównomiernie osadzić.

Czarne włosy postarzają i będą groteskowo wyglądać przy bardzo jasnej oprawie oczu, podobnie jak brązowe oczy i czarne brwi w otoczeniu blond pukli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ