Najlżejszy aparat z trzydziestokrotnym zoomem

sony-min - sporteuroFirma Sony wprowadza na europejski rynek nowy model Cyber-shot HX50. Aparat ma wiernie odtwarzać kolorystykę i szczegóły na zdjęciach i filmach nawet przy dużych zbliżeniach.

Czy w dobie smartfonów warto jeszcze inwestować w kieszonkowy aparat cyfrowy? Z pewnością tak, jeżeli zależy nam na swobodnym kadrowaniu od szerokich planów po duże zbliżenia. HX50 to najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat cyfrowy wyposażony w aż 30-krotny zoom optyczny.

Piękne i żywe fotografie przy każdej ogniskowej obiektywu zapewnić ma 20,4‑megapikselowy przetwornik obrazu, który w połączeniu z procesorem BIONZ daje wysoką rozdzielczość oraz znakomite działanie nawet przy słabym oświetleniu. Wbudowany stabilizator kompensuje skutki drgań aparatu i przeciwdziała pogorszeniu jakości obrazu. Udoskonalony system automatyki ostrości pozwoli z łatwością uchwycić ulotne chwile.

Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwia szybką i wygodną prezentację zdjęć rodzinie i znajomym.

Aparat wyposażono w pokrętło kompensacji ekspozycji i cztery tryby pracy dla bardziej zaawansowanych fotografów. Stopka Multi Interface pozwala na podłączenie do sprzętu wizjera elektronicznego, lampy błyskowej lub mikrofonu. Istnieje także możliwość podłączenia pilota, który przydaje się przy fotografii zbliżeniowej i nagrywaniu filmów. Chcąc nadać fotografiom oryginalny wygląd, można poeksperymentować z dziewięcioma efektami w obrazie. sony - sporteuro

Dodatkową zaletę stanowi bardzo wydajny akumulator, który po pełnym naładowaniu wystarcza na zrobienie nawet 400 zdjęć.

Coraz więcej osób używa obecnie aparatów fotograficznych także do kręcenia filmów. Wychodząc naprzeciw tym użytkownikom, konstruktorzy modelu HX50 wyposażyli go w tryb filmu Full HD w formacie 50p. Stabilizator Optical SteadyShot zniweluje drgania przy kręceniu „z ręki”, a zgodność z technologią TRILUMINOS Colour zagwarantuje naturalne kolory przy wyświetlaniu obrazu na telewizorze z panelem TRILUMINOS Display. Podczas nagrywania filmów dostępne są cztery efekty obrazu – Zabawkowy aparat, kolor pop, częściowy kolor i high-key: miękki.

HX50 mierzy 108,1×63,6×38,3 mm, przy masie ok. 270 gramów z akumulatorem i kartą pamięci.

Aparat trafi do sprzedaży w maju tego roku.

 

informacja prasowa, fot. Sony

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ