Jak spędzić majówkę we dwoje?

ID-10026013Weekend majowy to świetna okazja do spędzenia czasu ze swoją drugą połową. Jako redakcja portalu sportowego zachęcamy do aktywnego wypoczynku – oglądania telewizji, mycia okien i jedzenia dziwnych, własnoręcznie przygotowanych dań zdecydowanie nie polecamy. Mamy lepsze pomysły… na każdą kieszeń.

Romantyczny, kilkudniowy wyjazd

Dokąd wyjechać podczas długiego weekendu – morze, góry, jezioro? To nie ma znaczenia. Nasz kraj posiada szeroką ofertę turystyczną. Ponadto, niektóre portale internetowe proponują wykupienie 3 – 5 dniowych wycieczek w bardzo korzystnych cenach. Jeśli nie chcemy jednak korzystać z ich oferty, można samemu poszukać ciekawego hotelu, pensjonatu czy gospodarstwa agroturystycznego. Alternatywą podróżowania pociągiem czy własnym samochodem jest autostop, którego nie trzeba się obawiać (we dwoje podróżuje się dużo bezpieczniej). Wartym uwagi pomysłem jest także zaznaczenie kilku ciekawych miejsc (zamków, parków itd.) w obrębie jednego regionu, województwa i zrobienie wycieczki objazdowej.

Wycieczka rowerowa za miasto

Moda na rowery trwa. Ponadto jeżdżąc, spalamy kalorie, produkujemy endorfiny, walczymy z cellulitem i podziwiamy krajobrazy. Całodniowa wyprawa we dwoje połączona z piknikiem to plan idealny. Zwłaszcza, że w tym roku pogoda ma dopisać. Najlepiej wybrać się za miasto, wziąć dużo wody i kocyk, a w połowie drogi zjeść przygotowane wcześniej pyszności z koszyczka.

Regeneracja w SPA

Nie ma nic bardziej romantycznego niż wspólny wypoczynek w SPA. Masaże, sauna, jacuzzi i jedzenie pełne afrodyzjaków. Nie obawiaj się, że wyprawa do SPA jest droga i snobistyczna – tu kolejny raz proponujemy poszukać promocyjnych ofert na różnych portalach internetowych.

W domu też można…ID-10054162

…tylko nie leżąc przed telewizorem. Posprzątajcie wspólnie piwnicę albo zróbcie porządek w szafie. „Odgracanie” mieszkania może być świetnym i produktywnym sposobem na nudę. Warto także przygotować wieczór gier i zabaw. Nie koniecznie musicie spędzać go wyłącznie we dwoje – zaproście znajomych.

Lokalne imprezy, parki wodne, grille…

Jest wiele sposobów na spędzenie majowego weekendu. Można wyjechać na działkę, odwiedzić rodzinę albo „zgubić się” we dwoje w Puszczy Kampinoskiej. Postarajmy się wykorzystać ten czas produktywnie, zbliżając się do swojej drugiej połowy i nadrabiając towarzyskie zaległości. W końcu po trudach dnia codziennego należy nam się chwila w chmurach… A wy jakie plany macie na majowy weekend?

Joanna Sposób

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ