Jak zrobić samemu sztuczne rzęsy? Czy to się opłaca?

Piękne, gęste i długie rzęsy – która z nich o nie marzy? Niestety tylko nieliczne z nas zostały obdarzone takimi idealnymi rzęsami. Reszta musi sobie jakoś poradzić. Najprostszym sposobem na taki efekt są oczywiście sztuczne rzęsy. Co ciekawe decyduje się na nie coraz więcej kobiet!

Na początek kępki

Kępki są idealnym rozwiązaniem dla pań, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztucznymi rzęsami. Oczywiście kępki należy dobrać do długości swoich rzęs, które najkrótsze są w wewnętrznym kąciku oka, a najdłuższe na zewnątrz. Dzięki temu, że dobrze dobierzemy długość i odpowiednio je przykleimy będzie to wyglądało bardzo naturalnie. Doklejając kępki możemy zdecydować się na przyklejenie ich tylko w zewnętrznym kąciku oka, co da nam efekt kociego oka. Będzie sexy! Kępki to koszt kilkunastu złotych.

Jak przykleić kępki?

Najpierw pomaluj oko, a dopiero potem przyklej rzęsy. Aby sztuczne rzęsy nie były widoczne warto zdecydować się na kreskę kredką lub eyelinerem, która to zatuszuje. Co dalej? Za pomocą pęsety wyciągamy kępkę z opakowania, jej końcówkę zanurzamy w kleju, a następnie przykładamy kępkę między rzęsy i przyklejamy ją do skóry powieki. W tym momencie podpowiemy Wam jeden prostu trik. Zanim przykleisz kępkę, weź lusterko pod brodę, aby oczy były skierowane w dół. Na sam koniec, kiedy kępki są już przyklejone, wytuszuj rzęsy.

Rzęsy na pasku

Rzęsy na pasku są bardzo efektowne i na pewno wymagają mniej pracy przy doklejaniu niż kępki. Najlepsze są te z naturalnego włosia, ponieważ wyglądają najbardziej naturalnie. Niestety są też najdroższe. Aplikacja rzęs na pasku jest bardzo prosta. Co należy zrobić? Na początek oczywiście rzęsy kupione w sklepie należy dopasować do długości naszych rzęs. Kiedy już to zrobimy to na pasek nakładamy bardzo delikatnie klej, a na samych końcach tasiemki dajemy go ciut więcej. Po aplikacji kleju należy odczekać 30 sekund, a następnie powoli przykleić rzęsy zaczynając od środka powieki. Pęseta pomoże nam dokleić wewnętrzną i zewnętrzną część paska. Rzęsy na pasku kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Rzęsy u kosmetyczki

To zdecydowanie najdroższe rozwiązanie, ale która wytrzymuje nawet do 4 tygodni. Dodatkowo mamy poczucie bezpieczeństwa, że nie stanie się nam nic złego. Oczywiście jeśli wybierzemy rekomendowany salon. Taki zabieg polega na przyklejaniu pojedyńczych rzęs różnymi metodami, np. 2:1. To oznacza, że do naszej jednej, naturalnej rzęsy przyklejane są dwie sztuczne. Efekt jest niesamowity! Mamy również pewność, że wszystko będzie się dobrze trzymało, a my nie będziemy się denerwować. Taki zabieg trwa około 3 godzin.

Samodzielne przyklejanie rzęs w domu niesie za sobą wiele zagrożeń. Należy uważać, aby nie wpuścić kleju do oczu i uważnie przeczytać ulotkę. Każda z nas musi upewnić się również, czy nie ma uczulenia na składniki zawarte w kleju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ