opener tecza

Najdroższy Open’er Festival w historii?

Na scenie pojawili się między innymi: Travis Scott, Lana Del Rey, The Smashing Pumpkins czy Kylie Minogue.

Opener festiwal

Właśnie dobiegła końcu osiemnasta już, edycja Open’er Festivalu. W tym roku na scenie w Gdyni pojawiło się mnóstwo światowej sławy artystów. Byli to między innymi: Swedish House Mafia, Perry Farrell – projekt Kind Heaven Orchestra i J Balvin, Travis Scott, The Smashing Pumpkins, czy Stormzy (zastępujący aresztowanego A$AP Rocky’ego). Line-up by imponujący, jednak klasycznie nie zabrakło tych, którzy go hejtowali. Jednak Mikołaj Ziółkowski wyznał, że w tym roku Alter Art na bookingi wydał rekordową kwotę, spekuluje się o kilkunastu milionach:
„Budżet artystów, czyli budżet muzyczny festiwalu, jest największy w historii. Jest większy niż w ubiegłym roku, jest rekordowy. Budżet na wszelkie aktywności, które są obok muzyki albo uzupełniają to, co się dzieje na festiwalu lub stanowią integralną część festiwalu, też jest rekordowy. Tegoroczna edycja pod tym względem jest absolutnie rekordowa.” 

Niestety, to nie wystarczyło by podbić rekordową frekwencję. Rok wcześniej na Open’er przybyło aż ponad 140 tysięcy osób. Tradycyjnie już, najwięcej ich było w sobotę:

„To nie wynika zawsze z programu, ale też z pewnej struktury tygodnia. Innym dniem jest środa, innym jest sobota. Nie wszyscy są w stanie przyjechać, nie wszyscy mają urlop. Każdego dnia publiczność rośnie, a peak jest w sobotę. W zeszłym roku było tak samo.” Wyjaśniał Mikołaj Ziółkowski.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ