Najsmaczniejsze jabłko świata niedługo trafi do sprzedaży – powstawało przez 22 lata

Amerykańscy naukowcy ulepszają absolutnie wszystko. Tym razem było to jabłko. Jabłko to uzyskało miano „najlepszego jabłka na świecie”. Co więcej – wkrótce trafi do sprzedaży. To odmiana Cosmic Crisp.
 
sok jabłkowy

Najlepsza na świecie odmiana jabłka, jest efektem pracy hodowców z Uniwersytetu Stanowego w Waszyngtonie. Skrzyżowali oni odmiany Enterprise oraz Honeycrisp. Efektem eksperymentu jest nowa odmiana, nazywająca się Cosmic Crisp – początkowo WA38.

Badania nad gatunkiem trwały od roku 1997:

Pierwsze badania nad jabłkiem idealnym rozpoczęły się w roku 1997. Jednak do hodowców pierwsze nasiona powędrowały dopiero teraz. Cosmic Crisp, w dosłownym tłumaczeniu to „kosmiczna chrupkość”. Ta odmiana przez The New York Times, została nazwana „jabłkiem przyszłości”. Jabłka te są okrągłe, duże, chrupkie, ze słodkim i delikatnym miąższem. Eksperci zachwalą ten smak, jak i świeżość owoców. Skórka ma tutaj fioletowo-czerwony kolor. Jabłka te są podobno niezwykle wytrzymałe – w chłodnym pomieszczeniu mogą być przechowywane nawet do sześciu miesięcy.

„Pracę nad nowymi odmianami trwają nieustannie od kilkunastu lat. Klienci znudzeni są tym, co można znaleźć na sklepowych półkach. Już dawno zapomnieliśmy, że najważniejszy powinien być smak.” Tłumaczyła Kate Evans, zajmująca się testowaniem jabłek i ich jakości.

Kiedy jabłka będą dostępne w Polsce?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Pierwszeństwo będą mieć hodowcy z USA. Oni pierwszą partię otrzymają już w przeciągu najbliższych dni. My jednak na Cosmic Crisp trochę sobie poczekamy. Póki co na uprawę tej nowej odmiany ma wyłączność Amerykański stan – Waszyngton – do wiosny 2027 roku. No ale… teraz do Stanów Zjednoczonych możemy pojechać bez wiz, w związku z czym może jabłka spróbujemy szybciej, niż się nam wydaje!

https://www.instagram.com/p/B4noj9tlIGI/

Foto. screen YouTube.

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ