Nadchodzi Black Friday 2019!

Gdzie warto zajrzeć w Czarny Piątek – dzień największych wyprzedaży w Polsce?

Czarny piątek jest niepowtarzalną okazją do zrobienia wielkich zakupów w bardzo niskich cenach. Niezależnie czy planujemy kupić elektronikę, sprzęt AGD, odzież, buty, kosmetyki, perfumy, czy może nowe mebli i dodatki do naszego domu, to jest idealny moment, w którym mamy szansę na kupienie tego wszystkiego, nawet do 70 procent taniej! Czy to nie brzmi kusząco? Nie przegapmy takiej okazji, i w tym czasie pozwólmy sobie na wymarzone zakupy, w bardzo atrakcyjnych i korzystnych cenach.

Kiedy wypada Black Friday?

Czary Piątek co roku wypada w listopadzie. Wtedy sklepy startują z największymi przecenami. Tak naprawdę Czarny Piątek to często Czarny Weekend – trzy dni pełne najlepszych okazji. Zwieńczeniem tych trzech dni jest Cyber Monday – prawdziwe  poniedziałkowe, zakupowe szaleństwo. W sklepach stacjonarnych i internetowych. Jeżeli już teraz szukamy promocji oraz najlepszych wyprzedaży, warto z zakupami powstrzymać się do Czarnego Piątku. Warto także odpowiednio się do niego przygotować – znajdując największe wyprzedaże w sieci!

Black Friday, jest „świętem”, które przywędrowało do nas z zachodu. Kojarzone jest  głównie ze Stanami Zjednoczonymi. Jednak wydarzenie to, z roku na rok, cieszy się coraz większą popularnością. Black Friday swój rozgłos w dużej mierze zawdzięcza zakupom przez internet. Przedsiębiorcy tego dnia robią wszystko, by do swoich sklepów, bądź na swoje strony przyciągnąć, jak największą liczbę kupujących by oczywiście, wygenerować duże zyski. Sprzedawcy na dużą skalę i masowo obniżają ceny swoich produktów. Dzięki rabatom, czy kuponom możemy zrobić zakupy nawet w 90% obniżce pierwotnej ceny!

Co to jest Black Friday?

Black Friday w każdym roku wypada w ostatni piątek listopada ( w USA dzień po Święcie Dziękczynienia – bardzo ważnym dla Amerykanów). To początek przedświątecznego szału. Nie ma jednej wersji, co do powstania wydarzenia. Nazwa wywodzi się od koloru tuszu, kiedy handlarze prowadzili rachunkowe księgi, gdzie zapisywano rozliczenia handlowe. Kiedyś, zyski zapisywane były kolorem czarnym, natomiast straty – czerwonym. Inna historia wskazuje na to, że nazwa ma związek z miastem Filadelfia, gdzie któregoś razu, po Święcie Dziękczynienia, ruch  w sklepach był na tyle ogromny, że niezbędna była interwencja policji. Mówiono wtedy o Czarnym Piątku i Sobocie w odniesieniu do problemów komunikacyjnych, jakie wywołało zainteresowanie wyprzedażami. 

Mylna nazwa?

Przymiotnik „czarny” używany jest w przypadku określenia jakiejś tragedii, klęski żywiołowej, nieszczęścia czy finansowego załamania. W tym wypadku jest jednak inaczej.

Obecnie Black Friday, jest dniem otwierającym zakupowy sezon przed świętem Bożego Narodzenia.Tradycja sięga aż 1952 roku. Jednak nazwa Black Friday, popularność zyskała dopiero w ostatniej dekadzie.

Największe rabaty!

W zakupowe święto, sklepy prześcigają się w jak największych promocjach. Duże sieci, oraz najpopularniejsze marki, mają do zaoferowania najgłośniejsze i największe rabaty. Produktami najczęściej kupowanymi podczas Black Friday, są elektroniczne sprzęty.

Internetowe sklepy propagują także modę na wspomniany wcześniej Cyber Monday. Nowy telewizor dobrze jest kupić właśnie wtedy. Może on nawet do kilkudziesięciu procent mniej, w porównaniu do regularnej ceny. Ta sama sytuacja tyczy się innych sprzętów elektronicznych, jak komputery, tablety, czy smartfony. Świąteczne prezenty również warto kupić właśnie wtedy.

Co warto kupić podczas Black Friday?

Poza wspominanym wcześniej sprzętm elektronicznym, równie często kupowane podczas Black Friday są ubrania. Sklepy odzieżowe decydują się wtedy na totalne obniżki cen garderoby. Szczególną popularnością cieszą się internetowe wyprzedaże – nietrafiony zakup można zwrócić. Jednak również warto, w tym dniu odwiedzić ulubione sklepy. Właśnie tam, funkcjonują promocje na zasadzie drugi artykuł za jeden grosz. Własnie wtedy, podczas shoppingu mamy możliwość kupna atrakcyjnych ubrań, jak: bluzki, spodnie, kurtki czy ciekawe dodatki, w równie atrakcyjnych cenach. Tak liczne promocje i rabaty, pozwolą nam na zaoszczędzenie wielu pieniędzy.

Rekordowa sprzedaż:

Podczas Czarnego Piątku w Stanach Zjednoczonych notuje się największy ruch oraz sprzedażowe rekordy. Natomiast jeśli chodzi o handel internetowy, w roku 2017 w Ameryce, obroty e-sklepów wzrosły o 18 procent! 

Black Friday 2019!

W Black Friday co roku biorą udział sklepy z każdej branży. Wielkie zniżki oferują niewielkie sklepiki, jak wielkie, światowe koncerny. W Polsce w Black Friday biorą udział między innymi: Zara, H&M czy Reserved. Jeśli chodzi o elektronikę, warto zajrzeć między innymi do Media Ekspert, czy Saturna. Popularnych drogerie jak Hebe, Rossmann czy Sephora, również biorą udział w wydarzeniu. Co ciekawe, nawet sklepy jak Tesco bądź Biedronka tego dnia mają do zaoferowania spore promocje. A znaleźć w nich możemy obniżki nawet o połowę ceny.

W tym roku Black Friday wypadnie 29 listopada. Zniżki i promocje jak zawsze, zaczną się już o północy, i będą trwać całą dobę. Zobaczymy kto tym razem zdecyduje się na przeciągnięcie Black Friday, aż do Cyber Monday – do 2 grudnia.

Darmowa dostawa!

Tego dnia wiele marek decyduje się także na dzień z darmową dostawą. W związku z czym, naprawdę warto śledzić media społecznościowe i strony swoich ulubionych marek, i być na bieżąco w zakupowym szaleństwie. W tym dniu sklepy często otwarte są nawet do północy! 

Kto już zaciera ręce i czeka na zakupowe szaleństwo?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ