Nagrody Grand Press 2019 rozdane. Przedstawiamy laureatów

Nagrody Grand Press 2019 rozdane. Przedstawiamy laureatów

Wczoraj wieczorem zostały rozdane nagrody Grand Press 2019, a także przyznany został tytuł Dziennikarza Roku 2019. Przedstawiamy laureatów.

Nagrody Grand Press 2019 rozdane. Przedstawiamy laureatów
Fot. Pixabay

Nagrody Grand Press 2019 rozdane. Przedstawiamy laureatów

Jak pisaliśmy wczoraj w tym artykule, do konkursu zgłoszonych zostało ponad osiemset pięćdziesiąt prac. Nominowanych zostało jednak tylko pięćdziesiąt pięć. Jury wybrało spośród nich te najlepsze. Przestawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii.

Kategoria NEWS: Magdalena Gałczyńska z Onetu za artykuł „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości” o powiązaniach wiceministra Łukasza Piebiaka z hejterami.

Kategoria DZIENNIKARSTWO ŚLEDCZE: „Pancerny Marian i pokoje na godziny” – reportaż Bertolda Kittela z „Superwizjera” TVN o wynajmowaniu gangsterom pokojów na godziny przez prezesa NIK, Mariana Banasia. 

Kategoria PUBLICYSTYKA: Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego” za rozliczenie ks. Józefa Tischnera z jego sympatii politycznych w reportażu „Homo sovieticus po latach”.

Kategoria REPORTAŻ PRASOWY/INTERNETOWY: reportaż Bożeny Aksamit z „Gazety Wyborczej – Dużego Formatu”, „Sekret Świętej Brygidy”, o ofiarach gwałtów ks. Henryka Jankowskiego.  

Kategoria REPORTAŻ RADIOWY:  Jolanta Rudnik i Andrzej Rudnik z Polskiego Radia Koszalin za reportaż”Niedokończona żałoba” o walce rodziny ofiary katastrofy smoleńskiej z nakazaną przez państwo ekshumacją. 

Kategoria REPORTAŻ TELEWIZYJNY/WIDEO: reportaż „Tylko nie mów nikomu” Tomasza Sekielskiego i Marka Sekielskiego (YouTube, Sekielski) o pedofilii w Kościele.

Kategoria WYWIAD: „Związki partnerskie nie są złe” Robert Mazurek z „Dziennika Gazeta Prawna” za rozmowę z wiceprezydentem Warszawy, Pawłem Rabiejem.

Kategoria DZIENNIKARSTWO SPECJALISTYCZNE: „Pegasus” – Lech Dawidowicz z „Czarno na białym” TVN 24 o zakupie potężnego systemu szpiegowskiego przez polskie służby.

Dziennikarz Roku 2019

Tytuł ten przypadł w tym roku Tomaszowi Sekielskiemu. Nagroda przyznawana przez samych dziennikarzy trafiła do Sekielskiego jako „wyróżnienie za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu”, jak możemy przeczytać na stronie Press. Dziennikarz otrzymał statuetkę stalówki oraz dziesięć tysięcy złotych.

Tomasz Sekielski zdobył nagrodę ogromną ilością głosów. Głosowały na niego aż 253 osoby, podczas gdy kolejny dziennikarz na liście zdobył tych głosów „zaledwie” 89.

Pozostałe wyróżnienia

Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego została przyznana dziennikarzowi Michałowi Kołodziejczykowi z WP SportoweFakty.

Nagrodę Grand Press Economy przyznano Grzegorzowi Osieckiemu z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Grand Press Digital, czyli nagrodę za innowacyjne wykorzystanie w pracy dziennikarza nowoczesnych technologii otrzymał serwis Konkret24.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Źródło: press.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ