Muzeum Komputerów i Gier w Warszawie

Jednak… nie będzie to typowe muzeum z eksponatami, za szybą. Wręcz przeciwnie. Będzie to nowoczesna miejscówka, gdzie będziemy mogli na oldschoolowym sprzęcie.


Skąd taki pomysł? Wyszedł on od grupy zajawkowiczów, tęskniących za dawnymi czasami – Amig i Commodore. W końcu w najntisach warszawski gaming widać było przede wszystkim na giełdach gier. Na Grzybowskiej, a następnie w pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej. Zapaleńcy i Grupa Dawne Komputery i Gry organizowali retrogamingowe wystawy, odbywające się na terenie całej polski. A już teraz to wszystko będzie do zobaczenia właśnie na regularnej ekspozycji.

Co zobaczymy w Muzeum? Mnóstwo starego sprzętu, sprawnego i przygotowanego do grania. Będą to Amigi 500, 600 i 2000, Atari 2600, 65XE, 1040STFM i Flashback, Commodore 64, Nintendo 64, Nintendo Game Cube, Sega Mega Drive. Do tego oldskulowe gry i gazety, prosto z lat 90, jak: Secret Service, Top Secret, Bajtek, Amigowiec, Magazyn Amiga czy Amiga i Commodore.
Otwarcie muzeum już 18 września. Gdzie? W dawnych pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej przy Al. Niepodległości 208A / 208B. Kto się wybiera?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5215 More posts in Newsy category
Recommended for you
Naprawa samochodu droższa nawet o 42%

Fiat, Opel i Toyota liderem podwyżek W ciągu zaledwie dwóch lat średni koszt naprawy samochodu...