Upcykling – felgi samochodowe zamienione w meble robią furorę!

A co więcej – to zasługa Polki!

Milena Tyczyńska to polka, która tworzy meble z zużytych felg samochodowych! Dla kogo są jej projekty? Dla ludzi, którzy cenią sobie niepowtarzalny design, funkcjonalność oraz trwałość. Ten pomysł na upcykling został doceniony przez designerska sieć – Moxy Hotels – Mariott jest jej właścicielem.
Upcykling to przetwarzanie odpadów oraz różnych przedmiotów, na skutek czego powstają nowe produkty – o wyższej wartości. Upcykling na dobre zagościł w mainstreamie. Idealnym przykładem na to jest między innymi popularność mebli wykonanych z europalet. Jednak jeśli chodzi o ta dziedzinę, pomysły się nie kończą – wciąż można wymyślić nowe opcje a dowodem na to może być historia Mileny Tyczyńskiej, działającej pod szyldem MP PROJECT.

 
Projektantka twierdzi, że od zawsze interesowało ją dawanie drugiego życia rzeczom starym. Na poważnie jednak zaczęła o tym myśleć dopiero wtedy, gdy przyjaciel zasypał ją starymi felgami. I właśnie w ten sposób powstała jej autorska kolekcja mebli. Na kolekcje składają się pufy, hokery i stoliki kawowe. Każdy z egzemplarzy jest produkowany lokalnie. I oczywiście – liczy się tutaj każdy detal.

„Ciągłe kupowanie nowych rzeczy może być frustrujące. Jak często można coś wymieniać lub naprawiać? Poza tym nowe bardzo często oznacza taśmowe, pospolite i ogólnodostępne. Ludzie, którzy chcą czuć się wyjątkowo, szukają unikatowych produktów i takimi zdecydowanie są rzeczy z upcyklingu. Dodatkowym atutem jest możliwość ich personalizacji. Takie działania pozwalają na odzwierciedlenie osobowości osoby, która stawia na niebanalne rozwiązania.” Opowiada projektantka.

Milene Tyczyńska został doceniona przez sieć Moxy Hotels! 

Projektantka przez swoje projekty pragnie rozwinąć w Polsce sposób myślenia o odpadach, by wyglądał on tak jaki w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Pomysłowość autorki została doceniona przez klientów, ale nie tylko. Meble z felg samochodowych kupiła międzynarodowa sieć Moxy Hotels!

Łał!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ