Ewa Chodakowska szczerze o kłótniach z mężem: 99% to moje pioruny

Masz ochotę przed miesiączką na słodycze? Ewa Chodakowska wie, co na to poradzić!

Ewa Chodakowska nie tylko doradza w kwestii odpowiednich treningów, ale również dobrej diety. Dla wielu z nas problemem jest uleganie zachciankom na słodycze, zwłaszcza przed miesiączką mamy taki problem. Trenerka wie, jak temu zaradzić i jakie produkty wybierać zamiast słodkości.

Masz ochotę na słodycze przed miesiączką? Ewa Chodakowska wie, co na to poradzić!

Cukier, wszędzie cukier… Może wydaje nam się, że jest on tylko w słodyczach, ale pozory mylą. Zazwyczaj w wielu wędlinach jest cukier, w sosach, a nawet w ketchupie! Wiedzieliście o tym? Bez cukru ani rusz, ale…

„Może zauważyłaś, że nawet w łyżce keczupu jest pół łyżeczki cukru ☠️
Obserwujesz jak zachowuje się Twoje ciało i nastrój pod wpływem cukru?
Cukier prosty – glukoza – jest głównym paliwem dla naszego mózgu.. Dlatego też ważne jest żeby porcje glukozy były stałe i w miarę równych dawkach..” – pisze Ewa Chodakowska.

https://www.instagram.com/p/B3fL6Ejnuw0/

Armagedon w całym ciele
​Trenerka wyjaśnia, jak zachowuje się organizm po zjedzeniu dużej ilości cukrów prostych. Na początku wydaje się nam, że mamy lepszy humor (a przed miesiączką wahania nastroju są znaczne), więcej energii, ale potem… Chyba nie takich efektów oczekujemy?

„Sama glukoza pobudza organizm do wytwarzania serotoniny i dopaminy – tzw. hormonów szczęścia.. Zatem nic dziwnego, że czujesz się szczęśliwsza po dawce słodyczy ?? Ale przecież nie o to nam chodzi, aby wiązać poczucie szczęścia ze słodyczami ?
Przecież cały czas tu nad tym pracujemy w pocie czoła ??? Jeżeli dostarczasz duże porcje cukrów prostych w jednym posiłku Twój organizm wydziela dużo insuliny, która ma na celu szybkie obniżenie zbyt wysokiego poziomu glukozy we krwi.. Co za tym idzie – równie szybko może opaść poziom serotoniny… czyli nastrój spada! ??? Zatem w krótkim czasie odczuwasz wahania samopoczucia. ???☹️ Jeżeli dodatkowo jesteś przed miesiączką.. ze względu na hormony jesteś rozdrażniona..?? Wtedy starasz się złagodzić ten stan słodyczami ????? Zmienny poziom hormonów i szybkie zmiany poziomu glukozy się nakładają..
Armagedon w ciele! Nastrój szaleje! ?
Nic dziwnego, że masz ochotę wybuchnąć! ????” – tłumaczy Ewa Chodakowska na Instagramie.

https://www.instagram.com/p/B3TznlKo02H/

Możemy inaczej

Jednak, aby polepszyć nastrój nie musimy sięgać po słodycze. Okazuje się, że do syntezy serotoniny potrzebne jest przede wszystkim białko (aminokwas egzogenny) – tryptofan. Gdzie go znajdziemy?
– jajka,
– sezam (w tym również pasta tahini)
– algi,
– pestki dyni.

 

„Szukaj ratunku w tych produktach, a nie w cukrze. Zadbaj aby te produkty na stałe wylądowały w Twoim jadłospisie❣️❣️❣️” – poleca Ewa Chodakowska. 

Skorzystacie z jej rady? My na pewno!

https://www.instagram.com/p/B2_ceXmIQ5_/

———————————————————————————————–

Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ