Bronisław Cieślak walczy z nowotworem!

Bronisław Cieślak walczy z nowotworem! “Pogodziłem się z tym”

Bronisław Cieślak, znany m.in. z kultowego filmu “07 zgłoś się” oraz “Malanowski i partnerzy” wyznał, że od dwóch lat zmaga się z rakiem prostaty.

Bronisław Cieślak walczy z nowotworem!

Bronisław Cieślak na początku zeszłego roku przeszedł operację w jednym z krakowskich szpitali. Wspomina, że tam na oddziale nie ma równych i równiejszych pacjentów. Za każdym razem spotykał swoich znajomych, którzy również borykają się z tą samą chorobą.

„Chory z chorym jest równy. Mało tego, spotykałem tam znajomych, za każdym razem co najmniej jednego, ponieważ choroba o której rozmawiamy dotyka wielu mężczyzn w moim wieku” – mówił aktor w rozmowie z „Super Expressem”.

Pogodziłem się z tym

Bronisław Cieślak pogodziła się z chorobą. Stara się doceniać każdą chwilę. Cieszy się, że jesień w tym roku jest tak piękna i słoneczna.

„Mam raka. Pogodziłem się z tym. Wszystko, co najważniejsze już przeżyłem, a teraz cieszę się każdą chwilą. A jesień tego roku mamy piękną” – mówi aktor.

Nie boi się też, że kiedyś go zabraknie. Apeluje do kobiet, by dbały o swoich mężczyzn.

„Niech będą czułe i opiekuńcze. Życie toczy się dalej i nie ma co się oszukiwać, każdego z nas kiedyś zabraknie. Ja się tego nie boję” – powiedział Bronisław Cieślak.

Jak rozpoznać raka prostaty?

Rak prostaty stanowi u mężczyzn drugie miejsce w zestawieniu zapadalności i umieralności z powodu nowotworów złośliwych. Bardzo ważna we wczesnym wykryciu raka gruczołu krokowego jest znajomość niepokojących symptomów oraz potencjalnych objawów raka prostaty, których wystąpienie powinno skłonić do pilnej konsultacji z urologiem.

Najczęstszym objawem raka prostaty są trudności w oddawaniu moczu oraz częstomocz. Każdy mężczyzna z takimi objawami powinien być zbadany przez urologa. Zdarza się, że rosnący guz nie powoduje wymienionych objawów raka prostaty, a na rozpoznanie naprowadzają symptomy związane z naciekiem okolicznych tkanek lub przerzutami raka do kości (bóle, złamania patologiczne, niedokrwistość) i węzłów chłonnych biodrowych – czytamy na serwisie zwrotnikraka.pl.

 

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: By Fryta73 – https://www.flickr.com/photos/96799800@N07/15600105920/in/photostream/, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36763649

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2452 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Czy Robert Lewandowski zaskoczył Anię „cieszynką” na boisku? Wiemy!
Rodzina Lewandowskich na wakacjach! A potem…

Ania i Robert Lewandowscy wraz z Klarą pojechali na wakacje. Jak spędzają czas wolny? Trenerka...