Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy

Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy po raz dziesiąty. Na rondzie Dmowskiego głos zabrali organizatorzy marszu. Prezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz podkreślił, że w trakcie zgromadzenia należy zachowywać się zgodnie z prawem. – Pilnujmy się nawzajem, patrzmy na siebie – apelował.

Sprzeczne informacje co do frekwencji

“Według naszych szacunków w Marszu Niepodległości wzięło udział ok. 150 tys. osób” – przekazał rzecznik prasowy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. Z kolei rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa przekazał informację, że w zgromadzeniu uczestniczyło 47 tys. osób.

Tegoroczna frekwencja jest niska w porównaniu z tą sprzed roku. Wówczas – według danych policyjnych – w marszu wzięło udział 250 tys. osób. Był to rekord.

Transparent “Konstytucja” usunięty z marszu

Na trasie marszu doszło do nielicznych incydentów. Jeszcze przed startem pochodu z okna Hotelu Metropol wywieszono dużą tęczową flagę, która została zwinięta po okrzykach ze strony manifestujących.

Po przejściu kilkuset metrów manifestacja zatrzymała się. W tym czasie policja usuwała protestujących Obywateli RP z Ronda de Gaulle’a. Usunięto też widniejący tam transparent z napisem “Konstytucja” – poinformował dziennikarz portalu Onet.pl Marcin Terlik.

Policja podała na Twitterze, że spontaniczne zgromadzenie zostało rozwiązane. “W trakcie zabezpieczenia realizowanego przez policjantów najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zgromadzenie spontaniczne na trasie Marszu Niepodległości zostało rozwiązane z uwagi na fakt, że jego przebieg powodował poważne zagrożenie bezpieczeństwa” – czytamy.

Po godz. 17. uczestnicy Marszu Niepodległości dotarli na błonia Stadionu Narodowego, gdzie po zakończeniu pochodu trwały występy artystyczne.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku.

Zobacz również:

Pornografię codziennie oglądają dziesiątki tysięcy dzieci. Problemem jest brak zabezpieczeń i mała świadomość rodziców

Fot. instagram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5210 More posts in Newsy category
Recommended for you
Ponad połowa firm po pandemii przejdzie na pracę hybrydową

Bezpieczeństwo pracowników i chęć utrzymania ciągłości biznesowej spowodowała, że praca zdalna z ciekawostki i benefitu...