O co chodzi w podciśnieniowym leczeniu ran? Gdzie je wykonać?

Podciśnieniowy opatrunek PICO to nowoczesne wsparcie chirurgii, które umożliwia odsączanie ran, chroni je przed zanieczyszczeniami i przyspiesza ich gojenie. Standardowy zestaw PICO zawiera dwa opatrunki, dziesięć pasków mocujących oraz niedużą, przenośną pompę dostarczającą do łożyska rany ciśnienie o wartości nominalnej 80 mmHg. Pompa ma tak małe rozmiary, że można ją schować w kieszeni, co zapewnia pacjentowi wygodę, dyskrecję i dużą mobilność, tym samym ułatwia prowadzenie normalnego trybu życia.

Na czym polega podciśnieniowe leczenie ran?

Podciśnieniowe leczenie ran przy użyciu opatrunków PICO jest bardzo proste, ponieważ urządzenie to ma wyjątkowo intuicyjną obsługę. Opatrunek posiada specjalną konstrukcję, która umożliwia absorpcję i transpirację płynu z rany bez konieczności używania dużych pojemników – dzięki temu gojące się miejsce jest cały czas suche. Dodatkową zaletą PICO jest fakt, że zawiera delikatną, przylepną silikonową warstwę zapewniającą ranie ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i zanieczyszczeniami w trakcie zmiany opatrunku.

Kiedy wskazane jest podciśnieniowe leczenie ran?

Leczenie metodą podciśnieniową sprawdza się w przypadku ran o małym lub umiarkowanym wysięku, w tym ran przewlekłych, ciętych i pooperacyjnych. Stosowanie opatrunków PICO zalecane jest zwłaszcza w chirurgii rekonstrukcyjnej, ponieważ zwiększają one szanse na przyjęcie się przeszczepu skutecznie go unieruchamiając, zamykając linię cięcia i umożliwiając stałą kontrolę płynu sączącego się z rany. Są przy tym bardzo łatwe w zdejmowaniu i zakładaniu, można to robić samodzielnie zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Dzięki temu pacjenci mogą szybciej uzyskać wypis ze szpitala i wcześniej wrócić do domu. Więcej o podciśnieniowym leczeniu ran znajdziecie na https://www.sport-klinika.pl/podcisnieniowy-opatrunek-pico/

Gdzie wykonuje się podciśnieniowe leczenie ran?

Podciśnieniowe leczenie ran możliwe jest między innymi w Sport-Klinice w Żorach, prywatnej klinice ortopedycznej. Sport-Klinika oferuje pacjentom podciśnieniowe opatrunki PICO w cenie niektórych zabiegów chirurgicznych, między innymi zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego i biodrowego. Dzięki wykorzystaniu tej nowoczesnej metody leczenia ran chorzy lepiej znoszą proces rekonwalescencji i szybciej wracają do zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ