Liroy

Liroy: „Rozmawiałem z Kaczyńskim o polskich uprawach marihuany”

W 2017 roku Liroy’owi udało się dopiąć swego i doprowadzić do zalegalizowania medycznej marihuany. Kolejnym etapem jego działań jest przekonanie posłów do polskich upraw marihuany oraz oczywiście do depenalizacji / legalizacji rekreacyjnej marihuany.

– Przeszliśmy już ten etap, kiedy walczyliśmy o medyczną marihuanę – mówi Liroy w rozmowie z serwisem „Wiem co ćpiem”.

– Nie ma już takiego ostracyzmu w sejmie jeżeli chodzi o marihuanę. To też wynikało z tego, że dla nas najważniejszym bojem był chyba bój o osoby starsze. Tym bardziej, że marihuana medyczna akurat tej grupie wiekowej jest potrzebna najbardziej, jeżeli chodzi i geriatrię – dodaje raper i poseł.

https://www.youtube.com/watch?v=nN0eZBXmXFg

Liroy wyjaśnił, że ustawa o polskich uprawach marihuany jest już w ministerstwach

– Byłem na rozmowach z prezesem Kaczyńskim. Wytłumaczyłem mu i nie było oporu jeżeli chodzi o polskie uprawy. PIS już zrozumiał, że to nasze głośne krzyczenie o uprawach w Polsce ma sens. Zrozumieli to też dlatego, że ta marihuana była w aptekach droga – wyjaśnia. Innym czynnikiem było też to, że większość osób starszych popiera medyczną marihuanę, a jak zaważa Liroy, to główny elektorat partii rządzącej.

Liroy tłumaczy również, że potrzebujemy polskich upraw marihuany na całym świecie.

– Polska nie jest w stanie nadążyć za rynkiem. Mamy ok. miliona pacjentów. Zakładając jeden gram dla pacjenta, to jest milion gram codziennie. Moje rozmowy przebiegają na płaszczyznach międzynarodowych. Rozmawiam z rządem, z Macedonią, Kanadą, Grecją i wieloma krajami pod kątem upraw polskich na ich terytorium. Bo to, żeby uprawy były w Polsce jest oczywiście podstawą i mam już obiecane, że albo przed końcem tej kadencji albo na początku przyszłej te uprawy przejdą – zakończył Liroy.

Zobacz również:

Alarmujące dane w sprawie braku leków w Polsce

Źródło: glamrap / Fot. instagram.com/liroy_marzec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5039 More posts in Newsy category
Recommended for you
Nie żyje Branko Lustig, producent „Listy Schindlera”
Nie żyje Branko Lustig, producent m.in. „Listy Schindlera”

Branko Lustig, filmowiec, który przeżył Holocaust, zmarł wczoraj w swoim domu w Chorwacji. Miał 87...