Zaczął się proces syna Olbrychskiego. Rafał O. przyznał się do winy

We wtorek w warszawskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces Rafała O w sprawie grożenia siekierą i nożem pracownikowi firmy, usuwającej awarię wodno-kanalizacyjną w marcu 2017 roku. Syn Daniela Olbrychskiego pojawił się na rozprawie uprzejmy jak nigdy.

W marcową noc 2017 roku na osiedlu przy ulicy Melonowej na warszawskim Wilanowie doszło do awarii wodno-kanalizacyjnej. Na miejsce zwieziono drogi sprzęt, w tym agregat prądotwórczy.

Przed północą przerwano prace remontowe, a na miejscu został jeden z pracowników, by pilnować sprzętu. Ponieważ było zimno, siedział w swoim samochodzie.

Wtedy z jednego z domów wyłonił się mężczyzna z siekierą i zaczął nią wygrażać przerażonemu mężczyźnie. Napastnikiem okazał się Rafał O., syn znanego aktora. Pracownik firmy zaalarmował policjantów. Ich przybycie ostudziło na chwilę zapędy napastnika, jednak po ich odjeździe zaatakował ponownie. Przerwę w działaniach wykorzystał na zmianę stylizacji, wymienił siekierę na nóż i za drugim razem zaatakował jako Rambo.

Jak ujawniła ofiara napaści, Rafał zdążył nawet dobrać odpowiedni strój i dodatki: wojskowy pas, kask i lornetkę.

Rafał O. w sądzie zachowywał się bardzo spokojnie. Był kulturalny i elegancko ubrany, zmienił też fryzurę.

Rafał O. usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych i przyznał się do winy. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

fot. Kadr z Wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ