george michael

Last Christmas Georgea Michaela – artysta zmarł

Gwiazdor muzyki pop zmarł wczesnym popołudniem 25 grudnia, w Boże Narodzenie. Rzecznik artysty podał, że wokalista „umarł w spokoju, w swoim domu” w hrabstwie Oxfordshire.

Urodził się w East Finchley, w London Borough of Barnet jako najmłodsze dziecko (dorastał ze starszymi siostrami – Yodą i Melanią) w rodzinie greckiego emigranta z Cypru Kyriacosa Panayiotou, restauratora, który przybył do Anglii w latach 50. XX w. i zmienił imię na Jack Panos, oraz rodowitej Angielki – tancerki Lesley Angold (z domu Harrison, 1937–1997, zm. na raka).

Michael spędził większość swojego dzieciństwa w Kingsbury, w północno-zachodnim Londynie, gdzie uczęszczał Kingsbury High School. Gdy był nastolatkiem, rodzina przeniosła się do Radlett w Hertfordshire. Tam Michael uczęszczał do Bushey Meads School w sąsiednim mieście Bushey, gdzie zaprzyjaźnił się z Andrew Ridgeleyem. Obaj mieli podobne ambicje zrobienia kariery muzycznej. Z innym bliskim przyjacielem – Davidem Austinem, Michael uciekał z lekcji w piątkowe poranki, żeby zarobić na nocne wypady do klubów, grając i śpiewając na stacji londyńskiego metra, m.in. utwory takie jak 39 grupy Queen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ