Kwietniowe nowości w kinach

imagine1 - sporteuroJesteś wielbicielem kina? Nie możesz przegapić żadnej premiery? Lubisz od czasu do czasu obejrzeć coś na dużym ekranie? Sprawdź nadchodzące premiery kinowe na kwiecień!

Przyszły miesiąc zapowiada się obiecująco. Trochę komedii, trochę dramatu. Nie zabraknie także kina akcji. Każdy kinomaniak znajdzie coś dla siebie!

Spring Breakers (reż. Harmony Korine) – obecnie jest to najbardziej oczekiwana premiera w Polsce! Film opowiada o losach czterech młodych i atrakcyjnych studentek, dla których życie to jedna wielka impreza (w rolach pojawiają się byłe gwiazdki Disneya – Selena Gomez i Vanessa Hudgens). Dziewczęta żyją z dnia na dzień, nie patrząc na konsekwencje. Gdy pojawia się konflikt z prawem, zostają „uratowane” przez tajemniczego mężczyznę, który nie do końca ma czyste zamiary. Dziewczyny wpadają z deszczu pod rynnę.

Intruz (reż. Andrew Niccol) – gratka dla fanów science fiction. Przenosimy się w przyszłość, gdzie światem panują intruzi. Opanowują ludzkie ciała umieszczając w nich tak zwane Dusze, które odbierają świadomość człowieka. Melanie – zostaje schwytana jako jedna z ostatnich. Jej osobowość jest bardzo silna i broni się przed ubezwłasnowolnieniem. W końcu zawiera tajemniczy pakt ze swoją Duszą.

Straszny film 5 (reż. Malcolm D. Lee) – to już piąta odsłona kultowej parodii. W domu młodej pary dzieją się dziwne rzeczy. Po zainstalowaniu kamer i pomocy specjalistów okazuje się, że dom jest opętany. Jak w każdej poprzedniej części, na ekranach ujrzymy czarny humor oraz dystans do kultowych horrorów.repertuar-kinoteki-na-najbliższy-tydzień

Panaceum (reż. Steven Soderbergh) – kryminał, przedstawiający losy młodego małżeństwa. Życie kochającej żony ulega rozsypce, gdy jej mąż trafia do więzienia. Kobieta popada w depresję i szuka pomocy u psychiatry. Dostaje eksperymentalny lek, którego skutki uboczne zmieniają jej życie w piekło. Na ekranie pojawi się Rooney Mara, Channing Tatum, Jude Law i Catherine Zeta-Jones.

Imagine (reż. Andrzej Jakimowski) – międzynarodowa produkcja, opowiadająca wzruszającą historię. Ian jest instruktorem niewidomych. Przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów. Początkowo jego metody wzbudzają kontrowersję. Uwagę mężczyzny przyciąga piękna, lecz zamknięta w sobie Ewa. Dzięki pomocy Iana, kobieta przezwycięża swoje lęki i zaczyna cieszyć się życiem na nowo.

Układ zamknięty (reż. Ryszard Bugajski) – thriller oparty na prawdziwych wydarzeniach. Trzech właścicieli pewnej spółki zostaje zatrzymanych pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Dzieje się tak za sprawą skorumpowanych urzędników, którzy dbają tylko o swój własny interes. W roli głównej Janusz Gajos.

Joanna Łuszczykiewicz, fot. Kinoteka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

597 More posts in Muzyka category
Recommended for you
Solar podsumował rok: “Nie po drodze nam ostatnio ale pozdro Paluch”

W jaki sposób Solar dokonał podsumowania? Zrobił to w opisie do numeru „Boarding 2019”. Czytamy:...