Car of the Year

golf4 marca podczas targów samochodowych w Genewie ogłoszono zwycięzcę plebiscytu Car of the Year. Jednogłośnie zwyciężył Volkswagen golf 7.

Konkurs Car of the Year jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w branży motoryzacyjnej. Nagrody przyznawane są od 1964 roku. W jury zasiadają dziennikarze motoryzacyjni z całej Europy. W tym roku było ich 57 (w tym 2 z Polski).

Auto przystępujące do konkursu musi spełniać następujące kryteria: dostępność w sprzedaży podczas etapu głosowania przez jury, dystrybucja na przynajmniej pięciu rynkach europejskich oraz szacowana sprzedaż auta musi przekraczać 5 tysięcy egzemplarzy rocznie.

Punkty przyznawane są w takich kategoriach jak: wygląd, komfort, bezpieczeństwo, ekonomia, właściwości jezdne, osiągi, funkcjonalność, ekologia i cena oraz stosunek ceny do jakości auta.

W tym roku na pierwszym miejscu uplasował się filigranowy Volkswagen golf 7. Zostawił swoich rywali daleko w tyle, ponieważ otrzymał prawie dwa razy więcej punktów niż auto z drugiego miejsca.

Zwycięzca dostał plusy za komfort jazdy i przestronność. Do tego auto jest praktyczne i zgrabne. Jednak największym plusem nowego golfa jest mocny nacisk producentów na bezpieczeństwo. Samochód jest wyposażony w system multikolizyjny – będzie automatycznie wyhamowywać pojazd w celu uniknięcia kolizji. Ponad to, znajduje się w nim system wykrywania zmęczenia kierowcy i system automatycznego parkowania oraz rozpoznawania znaków drogowych.go

Warto wspomnieć, że niemiecki Volkswagen cieszy się sporą popularnością, a w 1992 roku nagrodę Car of the Year wygrał Golf trzeciej generacji. W 2013 roku ma powstać wersja hybrydowa samochodu.

Oto pełna lista zwycięzców:

  1. 1.Volkswagen golf 7
  2. 2.Subaru BRZ/Toyota GT
  3. 3.Volvo V40
  4. 4.Ford B-Max
  5. 5.Mercedes klasy A
  6. 6.Renault clio
  7. 7.Peugeot 208
  8. 8.Hyundai i30

Joanna Łuszczykiewicz, fot. FAEP/wikipedia.pl/CC 2.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ