Książę Harry wyprosił wszystkich z sali. Co się stało?

Książę Harry przerywa milczenie. Jak sobie poradził po śmierci księżnej Diany?

Książę Harry dopiero dwadzieścia lat po śmierci ukochanej mamy, księżnej Diany, jest w stanie poradzić sobie ze stratą. Mężczyzna udzielił wywiadu, w którym po raz pierwszy odniósł się do tematu śmierci swojej mamy. Co powiedział?

Książę Harry przerywa milczenie. Jak sobie poradził po śmierci księżnej Diany?

Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku. Książę Harry miał wtedy 12 lat. Nastolatek nie wiedział jak poradzić sobie ze śmiercią mamy. Był wtedy bliski załamania nerwowego. Nie chciał uporządkować sobie wszystkiego w głowie, uważał, że najlepszym wyjściem będzie odrzucanie myśl o matce, dlatego najczęściej chował głowę w piasek.

„Moim sposobem na poradzenie sobie z tą sytuacją było chowanie głowy w piasek, odrzucenie jakiejkolwiek myśli o mojej mamie. Dlaczego miałoby mi to pomóc? To powodowałoby jedynie smutek, nie przywróciłoby jej życia” – opowiadał książę Harry w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Telegraph”.

„Emocjonalnie czułem się na zasadzie: dobra, nie pozwól, aby emocje były częścią czegokolwiek” – dodał Harry.

Stawił czoła problemom

Przez lata książę Harry miał napady agresji, nie umiał poradzić sobie z licznymi emocjami. Okazuje się, że jego brat, książę William, namówił go na wizyty i terapeuty oraz treningi boksu, dzięki którym nauczył się, jak radzić sobie z agresją. Mężczyzna przyznał, że często było o krok od pobicia kogoś. Przyznaje, że w jego życiu panował chaos.

„Zacząłem od kilku rozmów i okazało się, że wszystkim tym napadom, całemu temu żalowi, których nigdy nie przepracowałem, musiałem stawić czoła. Poczułem, że rzeczywiście jest wiele rzeczy, z którymi muszę się uporać” – mówił Harry.

https://www.instagram.com/p/BSe9PH5jtj6/?taken-by=princeharry_w&hl=pl

Nie pozwól się oszukać

Książę Harry wraz z bratem i Williamem oraz jego żoną Kate zainaugurował akcję, która ma pomóc osobom zmagającym się z zaburzeniami psychicznymi. Rodzina królewska namawia, aby nie wstydzić się swoich problemów. Warto szukać pomocy, dzięki której możliwe będzie wyjście na prostą.

https://www.instagram.com/p/BSzZWPDj6_R/?taken-by=princeharry_w&hl=pl

„Wszystkie choroby psychiczne, zaburzenia kompulsywno-obsesyjne, zaburzenia żywienia, depresje mają jedną wspólną rzecz: one kłamią. Każą wierzyć, że jesteś dziwakiem, że jesteś sam, że nikt nie rozumie, przez co przechodzisz. To nieprawda. Okazuje się, że książę Harry rozumie, ja też rozumiem, tuż za rogiem jest jeszcze ktoś, kto też to rozumie, więc mówcie o tym. To najważniejsze w walce z chorobą” – komentowała dziennikarka Bryona Gordon.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.instagram.com/princeharry_w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ