Niezbędnik koncertowy – lipiec 2014

Opener Festival już za nami, ale w lipcu czeka nas jeszcze wiele koncertowych propozycji. Na polskich scenach pojawią się tacy artyści jak Katie Melua, Metallica czy Suzanne Vega. Przedstawiamy harmonogram najważniejszych wydarzeń muzycznych w tym miesiącu. Sprawdźcie!

muzyka.interia.pl

Soinsphere Festival/11 lipca

W ramach Sonisphere Festival, 11 lipca na Stadionie Narodowym wystąpi legendarny zespół heavymetalowy – Metallica. Grupa przygotowała dla swoich fanów niespodziankę. Muzycy przygotowali setlistę koncertu w oparciu o sugestie fanów. Na kilka dni przed rozpoczęciem koncertu Metalliki w Warszawie już wiadomo jakie utwory usłyszymy. Obok głównej gwiazdy na scenie pojawią się m.in. takie zespoły jak: Alice In Chains, Anthrax, Kvelertak i Chemia. 

Festiwal Inne Brzmienia/12,13 lipca

Festiwal Inne Brzmienie odbędzie się 12 i 13 lipca w Lublinie. To cykl imprez kulturalnych: koncertów, wystaw i warsztatów artystycznych, w których udział biorą polscy i zagraniczni muzycy, artyści oraz przedstawiciele świata filmu, mediów i nauki. Na Placu Zamkowym oraz Rynku Starego Miasta usłyszymy takie sławy jak Goldfrapp, Asian Dub Foundation, The Tiger Lillies czy Yat-Kha.

Katie Melua/13 lipca

Uwielbiana w Polsce brytyjska artystka, gruzińskiego pochodzenia wystąpi dla warszawskiej publiczności 13 lipca. Będzie to ostatni koncert w Sali Kongresowej przed planowanym remontem, który trwać będzie do 2017r. Artystka poza kwietniowym koncertem w Poznaniu nie planowała już występów w Polsce, jednak ze względu na okoliczności zgodziła się odwiedzić nasz kraj ponownie. W Warszawie artystka obok swoich największych przebojów przedstawi koncertowe wersje piosenek z ostatniego, wydanego jesienią 2013 roku, szóstego studyjnego albumu pt. „Ketevan”.

Ellie Goulding/15 lipca

Ellie Goulding, która króluje na szczytach list przebojów na całym świecie, zaśpiewa 15 lipca w klubie Palladium w Warszawie. Będzie to trzecia wizyta artystki w naszym kraju. Wokalistka zagra specjalnie dla zwycięzców loterii promocyjnej „KoncertuJEMY!”. Będzie to niezwykły ekskluzywny koncert, a jedyną drogą dla fanów do zdobycia biletów jest wzięcie udziału w tej promocji. Regulamin loterii dostępny jest na stronie www.knornudle.pl.

Emiliana Torrini/16lipca

Islandzka wokalistka przyjedzie na pierwszy klubowy koncert w Polsce! Występ odbędzie się w ramach trasy promującej jej ostatni album Tookah. łączy gatunki: indie rock, minimalistyczny pop oraz trip hop. Jednym z najbardziej znanych nagrań jest piosenka ,,Gollum’s Song’’ z filmu ,,Władca Pierścieni – Dwie wieże’’. Przypominamy, że poprzednio artystka odwiedziła nasz kraj w ramach Halfway Festival. Wy­stęp od­bę­dzie się 16 lipca w war­szaw­skim klu­bie Pal­la­dium.

Jarocin Festival/18lipca

18 lipca rusza kolejna edycja Jarocin Festival 2014. Entuzjaści ciężkich brzmień usłyszą kilkadziesiąt zespołów z Polski i zagranicy. Wystąpią m.in. Dezerter, Enej, Coma, Luxtorpeda, Matisyahu i Anathema. Impreza potrwa do 20 lipca. Na festiwalu usłyszeć będzie można również album „Nowe Sytuacje” Republiki w wykonaniu trzech oryginalnych członków zespołu oraz dwóch wokalistów – Tymona Tymańskiego i Jacka „Budynia” Szymkiewicza. Muzycy odtworzą wszystkie piosenki z płyty w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach osiemdziesiątych. W ubiegłym roku minęło trzydzieści lat od ukazania się legendarnej płyty. Festiwal potrwa od 18 do 20 lipca.

Suzanne Vega/23lipca

Jedna z najwybitniejszych wokalistek świata zagra 23 lipca w Warszawie w klubie Stodoła. Suzanne Vega w swoich balladach w emocjonalny sposób opowiada o życiu, problemach i ludziach. Z jej twórczości inspiracje czerpią m.in. Sinead O’Connor czy Tracy Chapman. Dotychczas artystka wydała osiem studyjnych albumów. Ostatni z nich – „Tales from the Realm of the Queen of Pentacles” ukazał się w lutym tego roku.

Beata Mironow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ