Kłopoty w Bielańskim Szpitalu. „Sytuacja jest co najmniej trudna”

O co chodzi?

Kłopoty w Szpitalu Bielańskim. "Sytuacja jest co najmniej trudna"

Czy w Szpitalu Bielańskim, w nadchodzącym roku, a w zasadzie już w styczniu, szpitalny oddział ratunkowy zostanie sparaliżowany przez brak lekarzy, a poradnia okulistyczna będzie zlikwidowana?

Pierwsze informacje o braku kadrowych w szpitalu Bielańskim, docierały już w październiku. W internecie zostało wtedy opublikowano zdjęcie niemal pustego grafiku, obsady lekarzy na bielańskim SOR-ze.

„Ten grafik został sfotografowany na początku października, kiedy został udostępniony lekarzom do wpisywania się na dyżury, więc jest całkowicie nieprawdziwy i de facto wykradziony. Dyżury są zabezpieczone. Nigdy nie było i nie ma sytuacji, aby na SOR dyżurowali lekarze z tzw. łapanki.” Komentował ordynator bielańskiego SOR Dymitr Książek. Zamieszanie ze zdjęciem pustego grafiku lekarz określił jako nic innego, jak „fake news”.

  • Brakujący lekarze:

Niestety jednak, wszystko wskazuje, że problemy z brakiem lekarzy w szpitalu są faktem, a już od stycznia mogą boleśnie odczuć to pacjenci. Podobno lekarze z bielańskiego SOR nie podpisali kontraktów, grozi to brakiem obsady w nowym roku: „Jest także problem z okulistyką. Jako jedyna w szpitalu nie podpisała kontraktu. Od 1 stycznia nie będzie okulistów, a na konsultację trzeba będzie wozić pacjentów do Szpitala Praskiego” – to nieoficjalne oświadczenie. Złe wiadomości jednak potwierdza dyrekcja.

„Postępowanie konkursowe na świadczenia lekarskie w SOR jest w toku. Dotyczy lekarzy systemu. Sytuacja w warszawskich SOR-ach – jeżeli chodzi o personel – jest co najmniej trudna. Brakuje internistów i specjalistów medycyny ratunkowej. Od stycznia 2020 r. nie będzie poradni okulistycznej w Szpitalu Bielańskim. Jest to poradnia poza sieci.” Informowała Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego.

Nieciekawie…

Źródło: https://tustolica.pl/

Foto: https://tustolica.pl/

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ