Joanna Górska błyszczała na Balu Dziennikarzy. O chorobie może już zapomnieć?

Joanna Górska we wzruszającym wpisie o walce z rakiem

Joanna Górska świętuje wygraną walkę z rakiem. Właśnie minął rok od zdiagnozowania nowotworu. Przez ten czas dziennikarka przeżyła bardzo wiele trudnych chwil. Jednak gwiazda nie poddała się i teraz może wraz z bliskimi cieszyć się z tego, że otrzymała drugie życie.   

Joanna Górska we wzruszającym wpisie o walce z rakiem

Rok temu zdiagnozowano u Joanny Górskiej raka piersi. To był najgorszy dzień w jej życiu. Przez kolejne miesiące było bardzo trudno, jednak dziennikarka Polsat News woli wspominać dobre chwile, a było ich bardzo dużo. Kto szczególnie wspierał ją w najgorszych momentach?

„Minął rok. Rok temu zawalił się mój swiat. Był 20 lipca 2017 roku, najgorszy dzień mojego życia… później przyszły następne i kiedy myślałam, że gorzej już być nie może… okazywało się, że może.

Dziś, w dniu rocznicy, staram się wspominać te dobre chwile, bo było ich bardzo dużo. Pamiętam jak mój Robert całował mnie w łysą głowę… w jego oczach widziałam tylko miłość, czystą, prawdziwą, taką na którą czeka się całe życie. Tego, jak mój Synek mówił mi, abym się nie martwiła, kiedy nie byłam w stanie ruszyć się z łóżka, nigdy nie zapomnę. Robert i Kacper, moje oddziały zbrojne na wojnie o życie…” – napisała Joanna Górska na Facebooku.

Przynosili radość i optymizm

Bardzo duże wsparcie otrzymała również od przyjaciół, którzy starali się wspierać ją i zarażać optymizmem.

„Jestem wdzięczna, że koleżanki i przyjaciółki przychodziły do mnie z WIELLKKKIMM uśmiechem, choć do śmiechu nie było. Kiedy pytały co mi przynieść, odpowiadałam: optymizm i radość. Posłuchały, wszystkie… Laura Raab, Paulina Sierakowska, Ela Szymkowska, Aga Gozdyra, Beata Lubecka, Beti Cholewińska, Aga Milczarz, Iwona Szynkowska, Ania Szłabun, Monia Zalewska, Aga Śladowska, Aga Ropiak, Marta Raczek, Ola Włodarczyk, Ewelina Kopic, Asia Pecht, Gosia Słomkowska – dziewczyny, DZIĘKUJĘ. Marcin Radwański, Mariusz Abramowicz, Maciej Stroiński, Marcin Cholewiński, Grześ Śladowski, Andrzej Kocięcki i wielu innych – jesteście super” – czytamy na Facebooku dziennikarki.

Tacy przyjaciele to skarb!

Z rodziną nie tylko dobrze wychodzi się na obrazku

Joanna Górska dziękuje również swoim bliskim. Mama oraz siostra bardzo jej pomagały i dodawały otuchy. Starały się też nie pokazywać, że również były pełne obaw. Dziennikarka mogła też liczyć na swoje onkosiostry, czyli pacjentki, które poznała na oddziale onkologicznym. Panie  wspierały się oraz nawiązały przyjaźnie. Gwiazda Polsat News dziękuje również fanom, którzy wysyłali jej wiadomości z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Dziennikarka dziękuje również lekarzom, dzięki którym mogła pokonać chorobę. Teraz jest w remisji, oby jak najdłużej.

„Marta Gołąb-Kocięcka, Siostro kochana, byłaś ze mną każdego dnia.

Mamusiu, dziękuję, że płakałaś tylko wtedy, kiedy myślałaś, że nie widzę… dziękuję, że byłaś silna.

Paradoksem jest to, że w tym koszmarnym budynku Centrum Onkologii w Warszawie, można nawiązać bardzo głębokie i silne przyjaźnie. Moje onkosiostry (nie wszystkie mogę wymienić, nie wszystkie tego chcą) Ewa Bulisz, Iza Szumielewicz, Hania Leniec, Agnieszka Witko, Magdalena Kuźma, Ewa Olejniczak, Anna Iwaniec, Mira Suchowiejko, Agnieszka Laskowska, Aleksandra Anna D – super, że mamy siebie. Jestem wdzięczna za wszystkie telefony, smsy, maile i wiadomości. To niesamowite jak wielu obcych ludzi stało się bliskimi znajomymi.

Dziękuję dr Katarzynie Pogodzie za profesjonalizm i ludzkie podejście. DZIĘKI PANI ŻYJĘ. Dziękuję dr Aleksandrowi Grouse za operację. Mistrzowskie cięcie i mała blizna. Jestem w remisji… oby jak najdłużej. Zdjęcie jest z września 2017″ – napisała Joanna Górska.

https://www.facebook.com/jgoralka/photos/a.723246231154712.1073741829.722562601223075/1459510534194941/?type=3&theater

————————————————————————————

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Joanna Górska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ