Jak wejść w Nowy Rok? Kilka sylwestrowych zasad, które powinniśmy znać

Jakie to przesądy?

Mówi się, że nadzieja zawsze umiera ostatnia. I właśnie dzięki temu niezależnie od tego jak wyglądał rok 2019, my i tak wierzymy, że kolejny rok będzie lepszy i wszystko się ułoży. Szczęście, pieniądze, miłość, nowe marzenia i postanowienia. Wierzymy, że północ 31 grudnia niesie za sobą magiczną moc i noc. Czy niesie czy nie – to zależy od tego w co wierzymy. Na wszelki wypadek jednak niektórzy moc tą, chcą wesprzeć postępują zgodnie z przesądami. A takich, sylwestrowych przesądów jest naprawdę sporo. Kilka z nich podobno może nam zapewnić szczęście. Jeżeli więc pragniemy dopomóc naszemu losowi, można postępować sugerując się nimi.

  • W Sylwestra nie sprzątaj:

– Jest taka zasada, że w sylwestra po prostu nie sprzątamy! Możemy zrobić to nieco wcześniej – na przykład w przed ostatni dzień roku lub po drugim stycznia. W innym wypadku „sprzątniemy” szczęście z naszego życia.

  • Zadbaj o swoje pieniądze oraz obfitość:

-Aby to zrobić należy napełnić lodówkę, a następnie dużo jeść podczas sylwestrowej zabawy. Należy także spłacić wszelkie zobowiązania. Dodatkowo do portfela natomiast dobrze jest włożyć łuskę z wigilijnego karpia.

  • Porządnie zamknij mijający rok:

-Okrągłe naczynia, w których spożywamy sylwestrowe dania, to symboliczne zamknięcie cyklu. Tego dnia powinniśmy więc unikać innych kształtów, wtedy wszelkie nieprzyjemności nie zostaną przeniesione do nowego, 2020 roku.

  • Otwórz się na to co nowe:

– Przed rozpoczęciem nowego roku powinniśmy wyrzucić wszystkie stare, zepsute, a także nieużywane sprzęty oraz ubrania. Jeżeli chcemy, aby otworzyły się dla nas nowe drzwi, zazwyczaj musimy zamknąć stare. Przewietrzyć swoją przestrzeń – również symbolicznie.

  • Zadbaj o swoje zdrowie:

– Podobnie jak w Wigilię, podczas pierwszego poranku, w nowym roku powinniśmy naszą twarz obmyć w zimnej wodzie.

  • Pozbądź się problemów,. na tyle ile to możliwe:

– Wszelkie zmartwienia oraz problemy, które powinniśmy zostawić za sobą, dobrze jest spisać na kartce, a następnie ją spalić.

  • Nastaw swój zegar:

– Według wielu nakręcanie zegarów ma specjalną moc. Jeżeli chcemy, aby czuwała nad nami opatrzność, należy nakręcić swoje zegary w Nowy Rok – 1 stycznia, zaraz po północy.

Gotowi na Sylwestra? Wierzycie w przesądy i chcecie postępować w Nowy Rok zgodnie z powyższymi przesądami?

Źródło: https://www.ofeminin.pl/

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ