bolt2 - sporteuro

9.58 – Autobiografia najszybszego człowieka na świecie

bolt2 - sporteuroUsain Bolt to w tym momencie najszybszy człowiek na świecie. Świadczą o tym liczne złote medale oraz kilka rekordów świata w biegu na różnych dystansach. Z sylwetką Bolta można zapoznać się dzięki wydawnictwu SQN, którego nakładem ukaże się wkrótce książka 9.58 – Autobiografia najszybszego człowieka na świecie. Premiera została wyznaczona na 14 sierpnia 2013 roku.

Jamajski sprinter przebiegł długą drogę od sennej wioski Sherwood Content do wspaniałych sukcesów na Olimpiadach i mistrzostwach świata. Usain Bolt w swojej autobiografii szczerze opowiada o rodzinie, przyjaciołach, świecie imprez i szybkich samochodów, a także zdradza przepis na pozostanie wiernym swojej pasji.

Historia człowieka, który stworzył magię i przegonił czas – Włodzimierz Szaranowicz

Osiem dni. Trzy złote medale. Trzy rekordy świata. Jeden niezwykły człowiek. Życie Usaina Bolta, a także cały świat sportu już nigdy nie będą takie same.

16 sierpnia 2008 roku, XXIX Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, stadion Bird’s Nest. 91 tysięcy widzów i niewyobrażalne tłumy przed telewizorami. Właśnie trwa finał biegu na sto metrów.

Wystrzał pistoletu startowego powoduje natychmiastowe uruchomienie tysięcy fleszy. Dokładnie 9,69 sekundy później młody Jamajczyk przekracza linię mety, pewnie zmierzając po złoty medal i swoje przeznaczenie. Cztery dni później Bolt zdobywa także złoto w biegu na dwieście metrów, ustanawiając nowy rekord świata – 19,3 sekundy. Ma to miejsce w noc przed jego dwudziestymi drugimi urodzinami. Następnie, 22 sierpnia, prowadzi drużynę narodową Jamajki po kolejny sukces, tym razem w sztafecie 4×100 metrów. Pobija wówczas kolejny rekord świata.

Usain Bolt ponownie podniósł poprzeczkę w biegu na sto i dwieście metrów podczas Mistrzostw Świata w Berlinie, gdzie uzyskał odpowiednio 9,58 oraz 19,19 sekundy.

9.58 to historia Usaina Bolta zilustrowana dziesiątkami starannie dobranych fotografii. To opowieść o chudym dzieciaku z Trelawny, skąd pochodzą podobno najlepsze słodkie ziemniaki na świecie, historia o dorastaniu upływającym na grze w krykieta i piłkę nożną w palącym jamajskim słońcu. Bolt zaprasza nas do sennej wioski Sherwood Content, z której pochodzi, przedstawia swoją rodzinę i przyjaciół, dzieli się urokami świata imprez i szybkich samochodów, a także zdradza, w jaki sposób zdołał pielęgnować swoją pasję, a w końcu zostać najszybszym człowiekiem na świecie.

Informacja o autorze:usain - sporteuro

Usain Bolt podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku zdobył złoto w biegu na 100 metrów, 200 metrów i w sztafecie 4×100 metrów. Tym samym stał się pierwszym człowiekiem, któremu udało się ustanowić światowe rekordy we wszystkich trzech dyscyplinach na jednej olimpiadzie. Mistrzostwa Świata w Berlinie w 2009 roku zapewniły mu sprinterski dubel – Bolt jako pierwszy wszedł w posiadanie światowych i olimpijskich tytułów w biegu na 100 oraz 200 metrów w tym samym czasie, i jednocześnie pobił światowe rekordy w obydwu dyscyplinach – odpowiednio 9,58 i 19,19 sekund.

Wydawca w Polsce:

Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Strona www: www.wsqn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ