Jak stać się posiadaczką pięknych rzęs?

O gęstych i długich rzęsach marzy każda kobieta. Nic dziwnego – to ogromny atut nadający spojrzeniu głębi i odpowiedniego wyrazu. Nie zawsze jednak natura obdarza pięknymi rzęsami, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby jej pomóc.

Demakijaż to podstawa

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu i kondycji swoich rzęs, dlatego warto wiedzieć, co można zrobić, aby lepiej się prezentowały. Na początku należy wspomnieć o tak prostej i oczywistej czynności jak staranny demakijaż. Nawet niewielkie ilości pozostawionego na rzęsach tuszu mogą doprowadzić do ich osłabienia (będą się łamać i wypadać). Przyda się zatem sprawdzony kosmetyk do demakijażu o dobrym składzie, który dokładnie zmyje resztki tuszu.

Odżywka i tusz mają znaczenie

W żadnym wypadku nie wolno używać kosmetyków przeterminowanych. Rzęsom nie służą też preparaty wodoodporne. Warto je natomiast wspomagać specjalnymi odżywkami – w tym zakresie wybór jest obecnie spory.

Profesjonalna stylizacja rzęs – dlaczego warto?

Profesjonalna stylizacja to znakomita metoda na przedłużenie i zagęszczenie rzęs. W tym celu należy się udać do zaufanego salonu kosmetycznego świadczącego tego typu usługi. Przy stylizacji wykorzystywane są różne akcesoria do przedłużania rzęs: pęsety, płatki kolagenowe, cleanery, primery, szczoteczki silikonowe, mikroszczoteczki bezwłókienkowe etc. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs polega na umieszczaniu pomiędzy naturalnymi rzęsami sztucznych włosków, które są produkowane z różnych materiałów. Fachowa stylizacja rzęs ma pod wieloma względami przewagę nad samodzielnie doklejanymi kępkami – przede wszystkim efekty utrzymują się znacznie dłużej (średnio od 3 do 4 tygodni), nie trzeba też zdejmować doklejanych rzęs po jednym dniu noszenia. Rzęsy, których przedłużaniem zajęła się stylistka, są bardzo wytrzymałe. Znoszą nawet intensywny wysiłek, można iść w nich na basen czy do sauny, a ponadto nie wymagają specjalnych tuszów i kosmetyków do demakijażu.

Objętościowa metoda zagęszczania rzęs – co to jest?

W profesjonalnej stylizacji rzęs zastosowanie znajdują rozmaite metody – jedną z najpopularniejszych są rzęsy objętościowe. Daje ona naturalne efekty, a polega na doklejaniu lekkich i cienkich kępek, przeważnie z jedwabiu bądź z futra norki. Użycie takich właśnie materiałów pomaga na niezwykle precyzyjne regulowanie stopnia zagęszczenia. Nawet właścicielki rzadkich i jasnych rzęs będą usatysfakcjonowane finalnym rezultatem. Kolor rzęs, a także ich długość i podkręcenie, są indywidualnie dobierane przez kosmetyczkę. Zabieg trwa 2-3 godziny. W zakresie objętościowej metody zagęszczania rzęs wyróżnia się przedłużanie 2D, 3D, extreme, ultra light effect, million lashes effect, volume mix oraz metodę piórkową.

Piękne i zadbane rzęsy nigdy nie wychodzą z mody. Cieszyć się nimi można bez względu na wiek i typ urody. Grunt to dobrać właściwą metodę i skorzystać z usług doświadczonej kosmetyczki. Pielęgnacja w zaciszu domowej łazienki także odgrywa niebagatelną rolę – sztuczne rzęsy wymagają dokładnie takich samych zabiegów, jak naturalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ