Jak kupić naprawdę tanie bilety lotnicze? Ktoś, kto nie lubi przepłacać na podróżach, powinien o tym wiedzieć

Tanie bilety lotnicze należą do jednych z najczęściej wyszukiwanych. Polują na nie zarówno osoby, które kochają podróże jak i te, które rozpoczynają przygodę ze zwiedzaniem świata.

Barcelona czy Madryt? Gdzie warto pojechać na city break?

Upolowanie taniego biletu w kierunki jak na przykład: Londyn czy Bruksela, jest możliwe. Co jednak z upolowaniem tanich biletów w odległe rejony świata? To może być nieco problematyczne. Pojawia się więc pytanie – na co powinniśmy zwracać uwagę przy kupnie takich biletów?

Coraz więcej Polaków wybiera podróżować na własną rękę:

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były wycieczki, organizowane przez biura podróży. Obecnie jednak, coraz więcej Polaków ( a szczególnie młodsze pokolenie), wybiera podróże na własną rękę. Dlaczego? Wolimy mniej komfortowe warunki, a więcej przeżyć i doświadczeń.

Coraz więcej osób po wakacyjną przygodę ucieka poza Europę, wybierając bardziej egzotyczne miejsca. A jak wiadomo, im dalej, tym drożej. Dlatego właśnie, bilety lotnicze zazwyczaj stanowią największy wydatek podczas całej podróży. Pojawia się więc pytanie – jak znaleźć tanie bilety lotnicze, nie przekraczające cen noclegów, co również się zdarza. Gdzie szukać takich biletów, i na co zwracać uwagę podczas swojego wyboru?

Najbardziej aktualne informacje na portalach podróżniczych u wyszukiwarkach lotów:

Tutaj doskonale sprawdzą się wyszukiwarki, takie jak Skyscanner czy Kayak. Porównywamy na nich ceny lotów oraz wyszukamy najtańsze połączenia. Szukając, warto zaznaczyć wszystkie Polskie lotniska, jako miejsce wylotu. Wówczas może okazać się, że ceny biletów w to samo miejsce, będą tańsze z innego miasta w Polsce. Różnica może okazać się tak ogromna, że po prostu opłacalnym będzie dojechanie do dalej położonego miasta.

Jeżeli nie mamy określonego, konkretnego terminu, możemy także zaznaczyć opcję, która pozwoli wyszukać lot w najtańszym miesiącu. Dzięki czemu automatycznie zostanie wskazany miesiąc, w którym ceny biletów faktycznie są najniższe.

Inną opcją na tanie loty jest śledzenie podróżniczych portali, jak na przykład Fly4free , czy Wakacyjni Piraci. Atrakcyjne promocje i podróżnicze okazje gwarantowane. Możemy je śledzić za pomocą social mediów (ja sama korzystam z tej opcji). Tego typu portali i serwisów – pomagających wyszukać najkorzystniejsze oferty, noclegi a nawet wypożyczenie samochodu) ciągle przybywa. A to znaczne ułatwienie dla początkujących amatorów tanich podróży.

Abonamenty, obniżające cenę biletu lotniczego:

Wykupienie odpowiedniej usługi również przyczyni się do korzystniejszych cen biletów lotniczych. Można skorzystać między innymi z usługi typu Wizz Discount Club – usługi oferowanej przez linię Wizz Air. Jest to abonament, który pozwala na obniżenie cen biletów. Taka opcja jednak, opłaci się tylko tym, którzy faktycznie dużo podróżują. Innie linii lotnicze również oferują podobne usługi. Ceny takiego abonamentu zazwyczaj są wysokie, w związku z czym oferta kierowana jest do osób którym często zdarzają się biznesowe loty.

Jak tanie loty, to w tygodniu – zapomnij o weekendzie. Włącz tryb incognito:

Jak się okazuje, ceny lotów, które sprawdzamy w weekend mogą być wyższe, od tych podawanych w czasie wyszukiwania w tygodniu. Dlaczego?Przewoźnicy zdają sobie sprawę, z tego, że ludzie lotów zazwyczaj szukają wtedy, gdy mają czas – weekendami. W związku z czym, po prostu wykorzystują ten fakt.

Drugi haczyk to szukanie lotów w trybie incognito. Po co? Aby system nie wykrył, że konkretny użytkownik już szukał podobnych lotów. Jeżeli to wykryje, może podać zawyżone ceny.

Gwarancja naprawdę tanich biletów lotniczych? Dostosowanie urlopu do najtańszego terminu podróży:

Niestety – tutaj szczęście mają ci, którzy są w stanie pozwolić sobie na urlop w każdej chwili. Dlaczego? Niestety to my jesteśmy skazani na dostosowanie się do najkorzystniejszych finansowo terminów, nie odwrotnie. Dobrze sprawdzą się także tak zwane wyjazdy last minute.

Tanie bilety? Nie celuj w środek sezonu:

To raczej oczywiste, natomiast warto przypomnieć, że najbardziej popularne miejsca oblegane są głównie w sezonie. W związku z czym najtańsze bilety lotnicze kupimy w tak zwanym niskim sezonie.

Dodatkowe opcje – dodatkowa opłata:

Pierwszeństwo wejścia na pokład, czy dodatkowy bagaż rejestrowany, wiążą się z dodatkowymi opłatami. Przed wyjazdem warto sobie wszystko przekalkulować.

Są jednak haczyki: 

A do jednych z nich należy fakt, że często daty najatrakcyjniejszych cen w obie strony są od siebie oddalono. Dla przykładu – planujemy polecieć na tygodniowy urlop – znaleźliśmy korzystną cenę biletu, jednak najbardziej „opłacalna” powrotna wypada na dwa tygodnie od wylotu. Co oznacza dwutygodniowy pobyt, a nie jak planowaliśmy na początku – tygodniowy. W takiej sytuacji warto przekalkulować sobie ile wydamy na miejscu, za życie, i przede wszystkim nocleg.

Warto zwrócić także uwagę na wybór docelowego lotniska. Im bliżej centrum konkretnego miasta, tym wyższe ceny biletów lotniczych. Tutaj również warto przekalkulować czy opłaca nam się dojazdu z odległego lotniska.

Z taką wiedzą pozostaje tylko życzyć wysokich (i tanich) lotów! 

Zobacz także:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ