Jak dbać o wrażliwą skórę latem?

Lato to pora roku, kiedy możemy odpocząć i zrelaksować się. Długie ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu i wieczornych spotkań ze znajomymi. Słońce pięknie opala odkrytą skórę, a młode, sezonowe owoce i warzywa pojawiają się w każdym posiłku. Mimo to po kilku wakacyjnych miesiącach skóra może wyglądać na bardziej zmęczoną i przesuszoną, niż wiosną. Dzieje się tak, ponieważ letnie nawyki, które pozwalają nam się zrelaksować, szczególnie plażowanie na słońcu, niestosowanie filtrów ochronnych czy suche klimatyzowane powietrze mogą negatywnie oddziaływać na naszą skórę, zwłaszcza na włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jej gładkość i elastyczność.

Źródło: polki.pl

Kolagen a młody wygląd skóry

Kolagen to jedno z najważniejszych białek występujących w naszym organizmie w dużych ilościach. Organizm produkuje go samodzielnie w procesie biosyntezy. Niestety wiele czynników może sprawić, że jakość i ilość kolagenu w organizmie spada, a latem o te czynniki znacznie łatwiej niż przez resztę roku. Na produkcję kolagenu ma także wpływ wiek – z upływem czasu jego produkcja maleje i dla zachowania dobrej kondycji skóry warto go uzupełniać.

Kąpiele słoneczne z umiarem i z filtrami

Światło słoneczne niezbędne do produkcji witaminy D i dobrego samopoczucia, niestety może być również źródłem problemów dermatologicznych, takich jak poparzenia, przebarwienia, wiotkość, a nawet czerniak. Promienie ultrafioletowe przenikają do dolnych partii skóry i uszkadzają włókna kolagenowe, dlatego po wakacjach mamy tak często wrażenie, że nasza skóra stała się wiotka i mało elastyczna. O filtrach UV należy pamiętać przez cały rok, ale latem, kiedy odkryta skóra wystawiona jest na wielogodzinny kontakt z gorącymi promieniami warto zwiększyć faktor i między południem, a godziną 16:00 unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. 

Odpowiednia pielęgnacja

Skóra z wiekiem traci mocne wiązania kolagenowe, a proces ten może nasilać się latem gdy częściej narażeni jesteśmy na szkodliwe promieniowanie UVA  i UVB. Dobrym rozwiązaniem dla przywrócenia jędrności skórze jest stosowanie kosmetyków z wysoką zawartością kolagenu wzbogaconych dodatkowo o odżywcze składniki – kofeinę, kawior, kwas hialuronowy i witaminy. Unikalna formuła maseczek pozwala na wysoką wchłanialność i przyswajalność kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność, miękkość i jędrność. Maseczkę nakłada się na kilka minut, nie trzeba jej zmywać, można za to nałożyć na nią makijaż. 

 

Dobra dieta

 

Biosynteza kolagenu odbywa się tylko przy użyciu witaminy C, dlatego wakacje to idealny czas, by do woli korzystać z letnich owoców i warzyw, zwłaszcza z truskawek, porzeczek, szpinaku czy jarmużu, które pozytywnie wpłyną na kondycję skóry.

 

Odpowiednie połączenie ochrony przeciwsłonecznej, bogatej w kolagen diety i pielęgnacji skóry z pomocą profesjonalnych kosmetyków pozwoli także po okresie wakacji cieszyć się piękną i młodzieńczo wyglądającą skórą. 

__________________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszegosklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ