Hip-hop przyszłości?

Czy patrząc na aktualne trendy da się przewidzieć, jak będzie wyglądał hip-hop w 2020 roku?

Rap to stosunkowo młody gatunek muzyczny, w związku z czym, nieustannie się kształtuje i zmienia, przez co, co chwilę mamy do czynienia z nowymi brzmieniami, stylami, graczami i subgatunkami. Warto także zaznaczyć, że istotnym trendem jest także fakt łączenia się gatunków – teraz hip-hop przenika się z innymi muzycznymi stylami, które nieustannie na siebie wpływają. Rap przestał być zamkniętym obszarem – przekracza granice i przełamuje swoje dotychczasowe bariery. Dlatego w hip-hopie znajdziemy coraz więcej muzyki elektronicznej, czasem klasycznej, a nawet rocka, czy bluesa. Rap stał się eklektyczny. Jaki będzie za kilka lat?

  • Rosnąca popularność hip-hopu:

Na pewno jeszcze bardziej popularny, niż dzisiaj. Jego popularność stale rośnie. W roku 2017 rap oraz R&B ,w zestawieniu najpopularniejszych gatunków, w Stanach Zjednoczonych, prześcignęły rock. Stało się to możliwe ze względu na serwisy streamingowe – to właśnie dzięki nim  nieustannie przybywa użytkowników. Już niedługo prawdopodobnie to właśnie rap będzie gatunkiem, dysponującym największą siłą przebicia. Już dziś coraz więcej rapowych numerów pojawia się w listach przebojów – i to na pierwszych miejscach.

  • Hip-hop w kulturze:

Hip-hop zaczął przenikać do kultury popularnej. Znajdziemy go, w naszych ulubionych programach telewizyjnych, serialach, czy filmach. Kawałki Kanye’go Westa, Drake’a, czy Kendricka Lamara, są znane już nie tylko dla fanów hip-hopu . Co świadczy o tym, że hip-hop, jest coraz bardziej obecny w społecznej świadomości.

  • Hip-hop w dobie internetu:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ