Gala rozdania Fryderyków 2017

Fryderyki 2017 – nagrody rozdane!

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie” twierdził Platon. Tak, więc doceniając twórczość polskich artystów, w środę 26 kwietnia, po raz dwudziesty trzeci odbyła się Gala rozdania Fryderyków. Na deskach Teatru Polskiego w Warszawie pojawiło się mnóstwo gwiazd. Zobaczcie, kto dostał najwięcej statuetek!

W środę 26 kwietnia, w Tatrze Polskim zostały przyznane nagrody muzyczne w kategoriach Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej. Fryderyki przyznawane są przez Akademię Fonograficzną od 1995 roku i są uważane za jedno z najważniejszych wyróżnień. Dwa dni wcześniej – 24 kwietnia – odbyła się Gala rozdania nagród w kategorii Muzyki Poważnej.

Podczas ceremonii wręczono 21 statuetek, z czego jeden z artystów, Tomasz Organek, otrzymał aż dwa trofea! Muzyk został wyróżniony w kategorii Piosenki Roku i Albumu Roku Rock. Nagrody wręczały między innymi takie gwiazdy jak Magdalena Boczarska, Igor Herbut czy Margaret, a galę poprowadził Tomasz Kamel.

Tytuł Fonograficznego Debiutu Roku otrzymał Piotr Zioła. Nominowana w kategorii Album Roku Pop nagrodę zdobyła Ania Dąbrowska. Za teledysk roku „Pastempomat”, statuetkę dostał Dawid Podsiadło, który niestety nie mógł osobiście odebrać wyróżnienia. Tytułem Albumu Roku Alternatywa został odznaczony album „Clashes” Moniki Brodki. Statuetka za Album Roku Elektronika powędrowała do Reni Jusis za „Bang!”, a Albumem Roku Hip Hop został krążek „Życie po śmierci” autorstwa O.S.T.R. Za „Prostą piosenkę” nagrodę w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni otrzymała Martyna Jakubowicz.

Oprócz tego, zostały przyznane jeszcze trzy złote Fryderyki, za całokształt osiągnięć muzycznych. Nagrody powędrowały w ręce Urszuli Dudziak (Muzyka Jazzowa), Piotra Palecznego (Muzyka Poważna) oraz do zespołu Dżem (Muzyka Rozrywkowa). Całość transmitowana była w programie drugim Telewizji Polskiej.

fot. Instagram @dobrytomasz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ