Film „Joker” z rekordem świata

„Joker” stał się najbardziej dochodowym filmem przeznaczonym dla dorosłych. Już w piątek „Joker” osiągnął dochód 788 milionów dolarów na świecie bijąc wcześniejszy rekord 783 milionów.

Według szacunkowych danych po weekendzie film z Joaquinem Phoeniksem ma na swoim koncie już 850 milionów dolarów.

Ponad milion widzów „Jokera” w polskich kinach

„Joker” jest hitem również w Polsce. Po trzech pierwszych weekendach wyświetlania film zobaczyło już ponad milion widzów.

Najbardziej dochodowym filmem wszech czasów wśród wszystkich produkcji jest film „Avengers: koniec gry”, który zarobił prawie  2,8 mld dol.

„Joker”: o czym jest film?

„Joker” opowiada o komiku (w tej roli Joaquin Phoenix), którego pogłębiające się problemy psychiczne sprowadzają na drogę przestępstwa. Jego coraz poważniejsze wykroczenia zachęcają innych do podobnych działań, prowadząc tym samym do anarchii. Film zdobył uznanie widzów i krytyków. Jednak znalazły się głosy krytykujące krwawy finał i przesłanie filmu.

„Joker” jest pierwszym filmem poświęconym wyłącznie temu bohaterowi. Portret Jokera – Arthura Flecka, człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

https://www.instagram.com/p/B4KQ8EnFyGV/

„Joker”: obsada i ekipa

Oprócz Phoenixa w filmie wystąpią: Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Marc Maron, Bill Camp, Glenn Fleshler czy Shea Whigham.

„Joker” na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji, otrzymał ośmiominutową owację na stojąco. Zdecydowana większość krytyków była filmem zachwycona. Obraz Todda Phillipsa zgarnął Złotego Lwa na Lido, jest też mocnym kandydatem w wyścigu oscarowym.

Zobacz również:

Źródło: Onet / Fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ