Raj na Ziemi istnieje – na Fidżi!

fidzi-sporteuroMieszkańcy wyspy Fidżi witają przybyszów słowemBula”. Słowo to oznacza „cześć”, „pokój” i „życie”. Z kolei samo Fidżi wita bajeczną zielenią lasów deszczowych, rajskimi plażami oraz bogactwem podwodnego świata.


Fidżi jest jednym z największych archipelagów na Oceanie Spokojnym, który składa się z kilkuset wysp. Są to wyspy różnego pochodzenia koralowego, kontynentalnego i wulkanicznego. Największe z nich to Vanua Levu – lokalne centrum amatorów sportów wodnych, nurkowania i exploracji rafy koralowej oraz Viti Levu, na której znajduje się stolica Fidżi – Suva. W tej mieścinie turyści najczęściej odwiedzają Narodowe Muzeum Fidżi, oferujące szeroką gamę ekspozycji związanych z tutejszą kulturą oraz narodowy ogród botaniczny.  

Fidżi jest pełne błękitnych lagun, czystych rzek i gór pokrytych zielenią lasów tropikalnych. Wyspa ta potrafi zaskoczyć miłośników przyrody unikatowymi gatunkami flory i fauny. Występują tu na przykład: potężne legwany fidżyjskie i wityjskie oraz iguany czubate będące fenomenem archipelagu. Pod powierzchnią wody rozpościerają się rafy koralowe oraz głębokie obszary pelagiczne, w których zamieszkują wszystkie drużyny ryb. Ogromne parki narodowe pokryte są siatką krajobrazowych szlaków wędrownych proponując zwiedzającym trasy o różnym dystansie i poziomie trudności. fidzi - sporteuro

Spokojne laguny, jak i urozmaicona linia brzegowa Fidżi jest popularna wśród zwolenników sportów wodnych i aktywnego wypoczynku (np.: nurków, surfingowców). Podróżowanie motorówkami między rajskimi wyspami to dopiero ogromna frajda. Dzięki takim wyprawom, sympatyczni tubylcy integrują się z przybyszami, pokazując im lokalne zwyczaje oraz częstując ich tradycyjnymi przekąskami. Oprócz sportów wodnych i pływania można spędzić czas na lądzie, zwiedzając tradycyjne dla tego regionu plantacje trzciny cukrowej oraz kakao.

Reasumując, Fidżi gwarantuje swoim przybyszom świetną zabawę i wymarzony odpoczynek!


Anna Tłustochowicz, fot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ