Kobieta też prezes

businessssswomeeeeeenKobieta w związku z pracą obawia się tak zwanych szklanych sufitów, braku perspektyw na znalezienie zatrudnienia, albo zwolnienia, bo znowu dziecko chore – trzeci raz w miesiącu. Często kobieta chce pracować, ale nie może sobie pozwolić na spędzanie blisko 8 godzin poza domem. Jeśli jest partner, gotowy, żeby pomóc to super. Jeśli nie ma – nie jest najlepiej. A jak nie ma dziadków w pobliżu, a niania pochłonie większość pensji – praca wręcz nierealna. Później przedszkole, ale co z tego, kiedy taka mama już „wypadła z obiegu”. Wszystkie koleżanki pną się w górę, a ona znowu musi zaczynać wszystko od początku. Takich historii jest wiele, wiele „nie da się” i „nie dam rady”. Drogie Panie, zakasujemy rękawy i zostajemy prezeskami!

Nie jest tajemnicą, że kobiety na rynku pracy mają większe problemy z jej znalezieniem i zarabiają mniej niż panowie na tych samych stanowiskach. Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Bardzo często są to tłumaczenia, usługi kosmetyczne i fryzjerskie, księgowość. Plusami samozatrudnienia są między innymi: lepsze wynagrodzenie, możliwość samodzielnego ustalanie godzin i miejsca pracy oraz możliwość rozwoju. Dzięki temu mogą pogodzić życie zawodowe z wychowywaniem dzieci. Oczywiście założenie własnej działalności nie jest takie proste! Na szczęście jest coraz więcej organizacji wspierających panie w dążeniu do samozatrudnienia.

Kongres Kobiet

„Ruch powstał w 2009 roku i aktywizuje społecznie i politycznie, kobiety w Polce. Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk.”

Międzynarodowe Forum Kobiet

„Misją Międzynarodowego Forum Kobiet jest promowanie przedsiębiorczości wśród kobiet oraz kreatywności kobiet zarówno na płaszczyźnie zawodowej jak i osobistej. Forum wspiera kobiety, które wyróżniają się przedsiębiorczością, podejmują wyzwania współczesności oraz przyczyniają się do zmiany wizerunku kobiety w społeczeństwie.”

Be First – Fundacja Kreowania Przedsiębiorczości

„Fundacja Kreowania Przedsiębiorczości Be First powstała w Olsztynie, stolicy Warmii i Mazur. Jest to organizacja, która promuje przedsiębiorczość, szczególnie wśród kobiet, a także szerzy wiedzę ekonomiczną i biznesową w regionie. Zespół Be First dostrzega potrzebę współpracy osób przedsiębiorczych, które poza życiem rodzinnym i zawodowym, chcą czegoś więcej, pragną się rozwijać, poszerzać swoje umiejętności, by móc awansować lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Osoby, którym pomagamy i świadczymy nasze usługi szukają harmonii w życiu i satysfakcji z wykonywanego zajęcia. Chcą pracować, rozwijać biznes i nie boją się zmian na lepsze. Założycielem i prezesem Be First jest Lidia Panfil.”

Fundacja Centrum Promocji Kobiet

„Misją Fundacji jest kształtowanie świadomości kobiet i mężczyzn w oparciu o zasadę równości. Podstawowym celem Fundacji jest przygotowywanie i motywowanie kobiet do świadomego, pełnego i profesjonalnego uczestniczenia w życiu zawodowym, społecznym i politycznym. Drogą do osiągnięcia tego celu jest doradztwo w zakresie rozwoju osobistego i zawodowego oraz działalność szkoleniowa.”

Akademia Kobiet Sukcesu

Jesteś kobietą aktywną i chcesz się rozwijać? Marzysz o realizowaniu swoich pasji i o założeniu własnej firmy? Chciałabyś osiągać sukcesy, ale jednocześnie pragniesz równowagi między życiem zawodowym i rodzinnym? Akademia Kobiet Sukcesu jest właśnie dla Ciebie!”

Dagmara Sobczyk

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ