Eurowizja 2016: Zwycięzcy pierwszego półfinału

Pierwszy półfinał Eurowizji 2016 już za nami. Spośród 18 artystów, którzy zaśpiewali na scenie w Sztokholmie, 10 osób przeszło do finału odbywającego się w sobotę 14 maja. Zobaczcie, kto wczoraj triumfował!

Fot. Youtube

Jak przypuszczano, do kolejnego etapu Eurowizji przeszedł reprezentant Rosji Sergey Lazarev, który zachwycił nie tylko swoim talentem, ale także wspaniałą i bardzo nowoczesną oprawą występu. Poza nim, dzięki głosom widzów do finału zakwalifikowali się także reprezentanci Azerbejdżanu, Węgier, Chorwacji, Austrii, Armenii, Cypru, Czech, które jeszcze nigdy w historii nie zaszły w konkursie aż tak daleko oraz Malty reprezentowanej przez wokalistkę Irę Losco będąca w zaawansowanej ciąży.

Wśród artystów, którzy wczoraj odpadli, była między innymi Grecja, która dotychczas zawsze brała udział w finale konkursu. W sobotę na pewno nie usłyszymy także artystów z Finlandii, Mołdawii, San Marino, Estonii, Czarnogóry, Islandii oraz Bośni i Hercegowiny.

Przypominamy, że bez wstępnych kwalifikacji, do finału automatycznie zakwalifikowani zostali reprezentanci Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoch, czyli państwa tzw. Wielkiej Piątki, mających największy wkład finansowy w przygotowanie imprezy oraz piosenkarz Frans ze Szwecji będącej gospodarzem tegorocznej imprezy. Kandydat z Polski Michał Szpak wystąpi w drugim półfinale konkursu, który odbędzie się 12 maja.

Wtorkową galę poprowadziła Petra Mede, która pełniła funkcję konferansjerki również podczas konkursu w Malmo w 2013 roku. Towarzyszył jej Mans Zelmerlow, zwycięzca Eurowizji 2015. Do szwedzkiego piosenkarza należał również zaszczyt zaśpiewania pierwszej piosenki tego wieczoru.

Jak co roku, Konkurs Piosenki Eurowizji z wielkim zainteresowaniem obserwują także bukmacherzy, którzy nierzadko potrafią trafnie wytypować finalistów i zwycięzców konkursu. Tym razem, faworytami do zajęcia pierwszego miejsca jest reprezentant Rosji, Amir Haddad, artysta izraelskiego pochodzenia reprezentujący Francję oraz Jamala, ukraińska piosenkarka krymsko-tureckiego pochodzenia.

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ