Eurowizja 2016 szokuje widzów. Ten konkurs będzie zupełnie inny niż poprzednie

Jeszcze nigdy w historii programu nie wydarzyło się coś takiego. Występy artystów zeszły na drugi plan, a w centrum zainteresowania pojawił się kryzys uchodźców oraz poruszający spektakl w wykonaniu szwedzkich tancerzy.

Fot. The Grey People / Youtube

Choć kiczowatych strojów, cekinów i łez radości nie brakowało, tegoroczna gala półfinałowa Konkursu Piosenki Eurowizji bardzo różniła się od poprzednich edycji wydarzenia.

– To wielki zaszczy być tutaj, być częścią tego, co składa hołd jedności, a nie podziałom – powiedział już na początku wieczoru Mans Zelmerlow prowadzący galę. Szwed chciał w ten sposób nawiązać do kryzysu uchodźców, który w ostatnim czasie tak bardzo podzielił Europę.

Na powrót do tego tematu musieliśmy poczekać jednak aż do końca wieczoru, kiedy na scenie odbył się poruszający spektakl mający zwrócić uwagę na tragedię osób szukających w Europie ratunku.

– Na całym świecie na nowy dom czeka 60 milionów uchodźców. Przed Wami „The Grey People” – zapowiedzieli występ konferansjerzy.

{youtube}yIcDBqL0lf0|600|450|0{/youtube}

Europa przeżywa obecnie największy kryzys od dziesięcioleci, choreograf Benke Rydman poprzez swój spektakl „The Grey People” chciał sprawić, by ludzie zatrzymali się na chwilę i zastanowili nad tym, czym tak naprawdę jest nasza tożsamość oraz jak ważne jest posiadanie własnego miejsca na ziemi. Nowoczesna choreografia przekazuje emocje ludzi, którzy zmuszeni byli porzucić całe swoje życie, a teraz pragną, by ich tożsamość została przywrócona.

Publiczność nagrodziła występ wiwatami, ale to jeszcze nie był koniec. Zamiast ukłonić się i opuścić scenę, tancerze wymownie weszli w widownię, co wywołało gromkie brawa. Chcąc podkreślić europejską wspólnotę i solidarność, część osób złapała się za ręce, a ludzie z całego świata zaczęli zachwycać się spektaklem w mediach społecznościowy.Źródło: Twitter

Z niecierpliwością czekamy na to, czym organizatorzy zaskoczą publiczność w kolejnych odsłonach tegorocznego konkursu. 

__________________

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ