,,Dzień dobry Polsko’’

,,Dzień dobry Polsko’’ – nowy program śniadaniowy w TVP

Telewizyjna Jedynka po kilku latach przerwy wraca z nowym programem śniadaniowym. Projekt miał ruszyć jeszcze za poprzedniego szefa TVP 1 Jana Pawlickiego. Teraz pasmo śniadaniowe wraca, ale nie pod nazwą ,,Kawa czy herbata ?’’ a ,,Dzień dobry Polsko’’.

W 2013 roku z anteny Telewizyjnej Jedynki zniknął program ,,Kawa czy herbata?’’. Nadawany był od 1992 roku. Był to pierwszy program śniadaniowy w Polsce. Telewizja Polska wyjaśniła, że został zdjęty z powodu spadającej oglądalności.

,,Dzień dobry Polsko’’ zadebiutuje na antenie telewizji już w poniedziałek 27 lutego. Kierownictwo stacji liczy, że nowy program poprawi wyniki oglądalności w porannym paśmie. Blok ma być nadawany w dni powszednie między 6 a 8 rano. Ma być prowadzony przez 3-4 pary gospodarzy. Już wiadomo, że do roli prowadzących przygotowywani są Anna Popek i Przemysław Babiarz.

Program śniadaniowy ma przekazywać informacje i kształtować opinie. Program będzie realizowany w studiu z widokiem na panoramę Warszawy. W ,,Dzień dobry Polsko’’ emitowane będą specjalne wydania ,,Teleexspressu’’. Mają być luźniejsze i bardziej przystępne dla widza niż te popołudniowe.

Na początku  2016 roku spekulowano, że pomysł TVP z ,,Dzień dobry Polsko’’ może zostać uznany za plagiat. Taką samą nazwę miał program emitowany przez telewizję ,,Superstacja’’.

Program śniadaniowy zadebiutuje 27 lutego w TVP1.

Autor: Anna Filip

ZOSTAW ODPOWIEDŹ